Šport deťom neublíži ani v skorom veku

Aktivity pre deti:Športová výchova detí

Marek 13.09.201320312

Šport deťom neublíži ani v skorom veku

Sedenie je masovým problémom súčasnej civilizácie. Najväčšiu záťaž predstavuje pre deti, ktoré majú prirodzene veľa energie. Telesná výchova nestačí a preto je pre správny telesný aj duševný vývoj dieťaťa ideálny športový krúžok. Mnoho rodičov si s ním spája otázniky, na ktoré dnes dajú odpoveď kvalifikovaní lektori z oblasti športu.

Kedy je príliš skoro?

Športové hviezdy svetového formátu dosahujú vrchol kariéry po dvadsiatom roku života a tak zvykne platiť, že je lepšie začať skôr ako neskoro. Obvykle pre deti platí, že čím skôr získajú pozitívne návyky, o to môžu dosiahnuť väčší úspech a samozrejme sa aj zdravší vývoj. Pre menej náročné športy netreba vek prakticky vôbec riešiť. Stačí záujem. Martina Rihárová,  trénerka Tanečnej školy Elastic hovorí, že ideálne je začať už od štyroch rokov. Jej slová potvrdzuje aj ArtD. Andrea Jankovská z Baletného štúdia TERPSICHORÉ: „V našom Baletnom štúdiu začíname pracovať s deťmi od 4-och rokov. V tomto veku väčšina detí už dokáže zostať na baletnej sále bez rodiča, samostatne pracovať a vhodne reagovať na pokyny pedagóga. Takéto dieťa už má zvládnuté (vo väčšej či menšej miere) základy pohybovej koordinácie tela, na čo sa dá vhodným cvičením naviazať.“

Boj – využitie energie správnym smerom

Pre každé dieťa je od prvého stretnutia s akčným filmom zaujímavá aj možnosť naučiť sa bojové umenia. Strach zo zranení, či ublíženia môžu v tomto prípade rodičia dať pokojne bokom „Kurzy akadémie čínskych bojových umení - ŠKOLA ŠELIEM sú zameraná na všetky vekové kategórie.

 „Začíname pracovať už s deťmi od 5 rokov. Výnimočne je to už aj od veku 4 rokov,“ hovorí Slavomír Bachratý zo Školy šeliem. V škole sa pritom zameriavajú na výučbu kung fu, sebaobrany, akrobacie a výučbou s cvičnými penovými zbraňami.  Vladimir Roziak, predseda klubu Snipers Bratislava dodáva, že so športom sa dá začať viac menej hocikedy a čím skôr tým lepšie. Deti by mali mať prvý kontakt so športom už v predškolskom veku.

Je dieťa pripravené?

Základná otázka je, či je dieťa pripravené a motivované na akúkoľvek voľnočasovú činnosť. Keď áno, môže začať už aj vo veľmi skorom veku. „Hlavne fyzická príprava detí a mládeže je v dnešnej dobe extrémne dôležitá už v útlom veku, pretože nadváha a obezita je bohužiaľ u detí v tomto veku nie zriedkavá,“ dodáva Slavomír Bachratý zo Školy šeliem. Platí teda, že šport deťom rozhodne neublíži ani v skorom veku a počas vývoja.. V oboch prípadoch je ale dobré, ak sa spoľahneme na skúseného odborníka, ktorý vie dieťa viesť tým správnym smerom.

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Elastic Slovakia

(0/5) 0 referencií
Škola ŠELIEM

-Škola ŠELIEM má dlhoročnú históriu a prešli ňou už stovky spokojných študentov. -Škola ŠELIEM…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím