Detské krúžky sú nenahraditeľné

Aktivity pre deti:Športová výchova detí

Marek 22.09.201314765

Detské krúžky sú nenahraditeľné

Láska, rozprávka pred spaním aj vreckové plus zodpovedná výchova, spravia v živote dieťaťa svoje. Povinné školské vzdelanie a pomoc s úlohami. To všetko je v réžii rodiča, no na niektoré veci sú aj obaja partneri krátky. Viesť deti k výkonom, znamená zveriť ich profesionálom, ktorí spoja to dobré z genetiky a dajú deťom smer, zmysel a možnosť sebarealizácie. Chodiť na krúžok by malo byť pravidlom, nie výsadou.

Začať športom sa oplatí

Stačí im dať priestor. Nie je pritom ani dôležité, pre čo dieťa horí nadšením, ak má správne vedenie, nájde v sebe vlohy. „Pre deti do 10 rokov (zlatý vek motoriky) je dôležité, aby mali dostatok pohybových aktivít a ideálne, aby vyskúšali väčšie množstvo športov. Najdôležitejším faktorom pri výbere stále zostáva, že dieťa musí daný šport baviť a vtedy tam je aj ta snaha. Vrodené predispozície sú dôležité iba na vrcholovej úrovni,“ vysvetľuje Vladimir Roziak, predseda klubu Snipers Bratislava. Šport by myl byť vo voľnočasovom portfóliu každého dieťaťa a to aj preto, že v škole nie je telesný výchova pre zdravý vývoj dostatočná. Prebytok energie treba využiť a šport ako hovoria odborníci, dáva správne návyky a disciplínu aj pre život.

Nepodceňte prípravu

Nový krúžok znamená nový kolektív. Aklimatizovať dieťa na nových kamarátov je pozitívne. Koniec koncov, rýchlo zistí, že existujú kamaráti so spoločnými záujmami. „Základ prípravy na krúžok a nový kolektív je škôlka. Deti, ktoré absolvujú "život" v škôlke  s v priemere pripravenejšie ako deti, ktoré navštívia iba zákonom stanovenú dobu predškolskej  prípravy. V každom prípade, mentor, ktorý je zodpovedný za vedenie krúžku, musí psychologicky  rozlišovať a vnímať potreby a charakter svojich zverencov a tým im pomôže prekonať prvotné  kroky v novom kolektíve,“ hovorí Slavomír Bachratý zo Školy šeliem. Netreba sa báť osviežovať dieťa kolektívom. Správne sociálne návyky budú k športu len bonusom. Ako hovorí ArtD. Andrea Jankovská z Baletného štúdia TERPSICHORÉ, šport by byť všestranný, zameraný na precvičenie celého tela, pričom by sa mal prvotne zameriavať na budovanie správneho držania tela, rozvíjanie motorických schopností a získanie adekvátneho svalového tonusu. Tým viete, že ste pre dieťa vybrali to najlepšie.

Zneužite médiá

Pokojne by mohli hrať aj v prospech rodiča. Nemusia plniť len negatívnu, ale aj pozitívnu funkciu. Práve výchovou k správnym návykom a športu možno zveriť aj médiám. Martina Rihárová,  trénerka Tanečnej školy Elastic tvrdí, že deti chcú to, čo je v médiách: „Letí to, čo je v danej dobe viac medializované to je pre deti viac zaujímavé a príťažlivé. V dnešnej dobe je to práve moderný tanec - hip hop, break dance.“ Primäť dieťa k aktivite môže paradoxne aj televízia, od ktorej ho odháňame. Stačí mu len „podsunúť“ dobré programy. Detské krúžky tak zachraňujú deti pred zlými návykmi a nudou už v mladom živote.

 

Inšpirujte sa ponukou skvelých krúžkov pre deti vo vašom okolí. Máte svoj vlastný krúžok, zviditeľnite ho!
 


 

Komentáre Disqus.
(5/5) 1 referencií
Snipers Bratislava

Florbalový klub, V roku 2010 vzniká myšlienka spojenia viacerých klubov a vytvorenia klubu, ktorý…

(0/5) 0 referencií
Škola ŠELIEM

-Škola ŠELIEM má dlhoročnú históriu a prešli ňou už stovky spokojných študentov. -Škola ŠELIEM…

(0/5) 0 referencií
Elastic Slovakia

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím