Fotografický tábor môže objaviť nový talent

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Marek 13.05.201524804

Fotografický tábor môže objaviť nový talent

Fotografovanie ako hobby, relax, alebo profesionálna dráha. Vytvoriť krásnu fotografu je umenie. Možno aj vaše dieťa inklinuje k fotografovaniu a už tieto prázdniny mu môžete splniť jeho fotografický sen. Tábor pre nadšencov fotografie už 12 krát otvára svoje brány.

Milovníci fotografie na jednom mieste

Táborov pre mladých fotografov sa zúčastňujú deti z celého Slovenska. Ako hovorí organizátor  Marián Valovič z občianskeho združenia ATELIÉR FANTÁZIE, nie je žiadnym prekvapením, ak sa na fotografický tábor prihlásia deti z Rakúska, či Českej republiky. Tábor je určený pre tých, ktorí majú k fotografii blízko a majú od 7 do 17 rokov.

S vlastným foťákom to ide lepšie

Je vždy dobré, ak príde dieťa na tábor so svojim fotoaparátom. Počas tábora sa naučí fotoaparát ovládať a dokáže ho samostatne používať aj po návrate domov. Pripravené sú však aj profesionálne fotoaparáty. „Máme zrkadlovky s množstvom príslušenstva. Podvodné fotoaparáty, ktoré vlastníme, nám umožňujú poskytnúť deťom zážitok s fotenia pod vodou,“ hovorí Valovič. Každé dieťa si môže vyskúšať prácu s profesionálnou technikou.

Čo všetko sa naučí?

Nemožno ani tak hovoriť o učení, keďže celý tábor prebieha zábavnou formou. Napriek tomu si každý osvojí základy správnej expozície, práce so svetlom, kompozície, naučí sa fotografovať portréty, prírodu, marko, fotografie v pohybe a podobne. „V tábore sa stretne s profesionálnymi fotografmi, vyskúša si prácu vo fotokomore a mnoho iných foto aktivít, V snahe o  maximálne individuálny prístup sa jeden lektor venuje skupine najviac siedmich detí,“ vysvetľuje Valovič.

Súťaže aj motivácia

Súčasťou tábora sú, prirodzene, súťaže o najkrajšie fotografie, tematické súťaže a úlohy vo fotografovaní. Deti sa vždy zabavia a výsledkom sú často profesionálne fotografie, ako od skúseného fotografa, Tieto umelecké dielka už tradične prezentujeme na výstave fotografii Fotosalón, ktorá sa koná v Bratislave počas Mesiaca fotografie.

Komplexný servis

Na pobyte je zabezpečené všetko. Keďže ide o pobytový tábor, je zabezpečené ubytovanie hotelového typu a strava 5x denne. Deti sa tak môže plne venovať svojej záľube. So sebou si treba vziať hlavne dobrú náladu, chuť tvoriť a vzdelávať sa.

Pokračovanie aj po tábore

Deti z Bratislavy a blízkeho okolia môžu po tábore ďalej rozvíjať svoju záľubu vo Fotoklube ATELIÉRu FANTÁZIE. Nie je však nič stratené ani pre deti zo vzdialenejších miest. „Pravidelne, na mnohých miestach Slovenska, robíme klubové workshopy – Foto campy, kde tematicky chodíme fotiť krajinu, zvieratá, alebo rôzne iné aktuálne témy. Takéto stretnutia robíme po celom Slovensku, kde sa navzájom stretávame a podporujeme deti vo fotení aj po skončení tábora,“ dodáva Marián Valovič.

 

 

Komentáre Disqus.
(5/5) 11 referencií
Ateliér Fantázie

ATELIÉR FANTÁZIE je občianske združenie. Od roku 2009 vzdeláva deti vo veku od 7 do 17 rokov v…

Majo

1 1111

Fotoklub

Najlepsi fotoklub

Karin

1 1358

malovanie pre deti

So sluzbami sme boli velmi spokojni

Dena

2 1062

Kruzok vyucby fotografovania pre…

S vedenim kruzku, jej planom stretnuti pocas roka a organizaciou danych…

Ateliér Fantázie
5/5 11 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím