Letné tábory šité na mieru

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Martina Rybárová 14.05.201529823

Letné tábory šité na mieru

Je vaše dieťa neposedné alebo naopak nemá veľa kamarátov? Tohtoročné letné tábory sú vytvorené prevažne podľa rozličných záujmov detí aby si tábor naozaj užili. To, či si vyberiete denný alebo pobytový tábor je len na vás. Každý má ale svoje výhody aj nevýhody, na ktoré musíte prihliadať.


 

Zážitok z pobytového tábora
Každý rodič musí určite dbať na záujmy dieťaťa, ktoré sú pri výbere tábora na prvom mieste. Väčšina z táborov je tematických a okrem tradičných hier poskytuje špecifické zameranie. Dieťa sa teda vžije do prostredia, získa nových priateľov s rovnakými záujmami a v neposlednom rade budete aj vy rodičia spokojní s vašou investíciou. Tieto pobytové tábory majú naozaj čo ponúknuť.
Záujmový tábor pre začínajúcich fotografov od Atelieru Fantázie pod vedením Mariána Valoviča zabezpečí deťom kvalitné vzdelávanie. Navyše sa naučia fotograficky vnímať svet okolo seba a nanajvýš je vhodný pre deti už od osem rokov.


Zážitkové tábory sú spojené s aktivitami, na ktoré deti len tak ľahko nezabudnú. Sú tiež spojené s edukatívnou činnosťou, ktorú samotné deti vôbec vnímajú. Mgr. Monika Pristachová zo združenia Primon ponúka celú škálu takýchto pobytových táborov. Akčný, kde sa deti naučia bojové umenie a budú riešiť záhadné úlohy. Bláznivý, v ktorom bude prítomný aj kňaz, ktorý im ukáže, že rozhovor s Ježišom Kristom nemusí byť len v kostole. Hasičský pre tých, ktorých zaujíma práca hasičov a zachraňovanie ľudských životov.
Dobrodružstvo v prírode môžu deti zažiť v tábore od Aleny Paľovej Antre. Tento tábor počas celého pobytu dieťaťa poskytuje rôzne krúžky, ktoré si pravdaže môže vyskúšať. Nájde tu napríklad reportérsky, kulinársky, zálesácky či bylinkársky.
Športové tábory sú určené pre tých všestrannejších. Pre vaše dieťa si môžete vybrať pobytový tábor Wachumba. Spojenie koní, florbalu, tenisu a vodných športov nenechá vaše dieťa nudiť sa. Jazdenie na koňoch, v noci nočná výprava a cez deň angličtina hrou. To všetko zase nájdete v tábore Bzzzučo pre deti od päť rokov.


Denný tábor vo vašom meste
Záujmovo umelecké tábory sú najlepšou voľbou pre deti aj rodičov. Dieťa sa bude venovať tomu, čo ho zaujíma a rodičia si môžu byť istí, že sa aj niečo nové a užitočné naučia. Anglický jazyk, ktorý sa momentálne vyučuje na každej základnej, strednej a aj materskej škole nechýba v dennom tábore Progresáčik. Organizuje ho jazyková škola Progres vo Zvolene pod vedením Mgr. Daniely Kočajdovej, ktorá deti zaujme hlavne jedinečným rozprávkovým programom so zahraničnou lektorkou. Jednným z denných umeleckých táborov je aj tábor umeleckej agentúry Dell´arte, pod vedením Mgr.art. Mária Rogoňová a Mgr.art. Michaela Kučerková. Dni v tomto tábore sú plné umeleckých činností, deti pomocou hier príjmu divadelné, tanečné základy a popritom sa zabavia vďaka rôznym kolektívnym, športovým, ale aj logickým a tvorivým hrám. Na východnom Slovensku si môžete v meste Košice vybrať tábor OZ dračia stopa. Ten zahŕňa naopak športy rôzneho druhu spojené s kreatívnou činnosťou. V Košiciach si môže vybrať aj tábor Tamari Nagyovej Oros Learning Centre. Kombinácia zábavy a bohatého programu v angličtine zblíži dieťa s cudzím jazykom oveľa lepšie ako v škole.
V dennom tábore Hemisféra sa deti nebudú hrať na počítači od nevidím do nevidím. Na Základnej škole Marcelyho v Bratislave to bude práve naopak. Naučia sa ho používať na niečo úplne iné. Strihanie hudby, videa a pomedzi to si zahrajú aj na hudobné nástroje. Všetko, čo ich môže posunúť vpred. Kids Point taktiež ponúka taktiež denný tábor v Bratislave so zaujímavou výučbu angličtiny. Rodičia sa môžu navyše tešiť na záverečnú show, ktorú si deti budú pripravovať počas celého týždňa.
Zážitkové tábory s rozprávkovou tematikou sú pre tých najmenších najzaujímavejšie. Detská predstavivosť je obrovská a hry na zbojníkov či víly budú pre nich určite to pravé. V detskom centre Plutvička v Bratislave vám združenie Šašovinky presne takýto denný tábor s názvom Šmoulkoviny ponúka.