Šport ako cesta k plnohodnotnému životu

Aktivity pre deti:Športová výchova detí

Marek 21.08.201510691

Šport ako cesta k plnohodnotnému životu

Premýšľate, na aké krúžky zaradiť v tomto roku vaše dieťa? Na rozpise záujmov by určite nemali chýbať športové disciplíny. Tvrdia to lekári aj športoví tréneri. Preto prinášame zaujímavé možnosti, ako skultivovať energiu správnym smerom.

Bojové umenie nie je o bitke

Karate je ušľachtilé bojové umenie, ktoré rozvíja nielen telo, ale aj ducha.  PhDr. Ján Dado, predseda klubu bratislavského Goju Kai Karate, 7. Dan karate, 3. Dan kobudo hovorí, že je dokonca prijateľné, ak trénujú deti spoločne s rodičmi a navzájom sa podporujú. Začnite tak spoločne s deťmi a osvojte si praktiky, ktoré sú pre život hodnotné. V článku Karate v okinawskom štýle je vhodné pre každého sa zoznámite s princípmi karate v tradičnom štýle a pochopíte jeho mierumilovné základy. Pre záujem z Trnavy je otvorený aj Karate klub Slovšport Trnava, ktorý už 7. septembra otvára nový nábor. Prihlásiť sa netreba báť bez ohľadu na vek. Karate je totiž o kultivovaní psychiky človeka a umení narábať s fyzikou silou aj možnosťami ľudskej psychiky. Vo vzájomnom súlade sa človek stáva silnejším a odolnejším po všetkých stránkach.

Šport miesto drogy

Takú teóriu razia v dievčenskom basketbalovom Klube AŠK Slávia Trnava, ktorý od septembra štartuje novú sezónu prípravy dievčat od 7 – 8  rokov. Predseda klubu Ján Jobb upozorňuje rodičov, že je dobré, ak z ponuky rôznych krúžkov pre deti pamätajú aj na športové aktivity. Tie sú základom nielen pre pozitívne formovanie tela, ale aj psychickú pohodu a vyrovnanosť. V článku Dievčenský basketbal a jeho hlavné prednosti sa dozviete o prínose basketbalu pre mladý organizmus. Po basketbale majú možnosť chlapci, ale po novom aj dievčatá skúsiť  florbal s najlepším bratislavským florbalovým tímom Snipers Bratislava. V tomto roku chcú podľa Vladimíra Roziaka rozbehnúť aj florbalovú prípravu dievčat, ktorá v klube doposiaľ chýbala. Príležitosť je práve od septembra! O čom florbal je a aké úspechy má za sebou bratislavský klub sa dozviete v článku Čo ponúka najsilnejší florbalový klub v Bratislave?

Niečo aj pre najmenších

V článku Detské aktivity už od narodenia, nám Lenka Gawronová z Detského centra Julinka povedala o programe Miminko plus, ktoré je zamerané na rozvoj a jemné cvičenia detí už od prvých dní po narodení. Cvičí sa spoločne s rodičom, ale aj takýto cielený pohyb už môže rozvíjať schopnosti dieťaťa.

Ako naši dodávatelia ukázali, je jedno v akom veku začnete, no šport je jednou z oblastí života, ktorému by sa deti aj dospelí mali venovať neustále.

 

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
ŠK Goju kai karate

ŠK Goju kai karate Bratislava vznikol v roku 2000 ako nezisková organizácia v rámci občianskeho…

(4.6/5) 7 referencií
Karate klub…

Karate klub Slovšport Trnava ,o.z. s 36 ročnou históriou svojej existencie patrí k najstarším a…

(0/5) 0 referencií
BK AŠK Slávia Trnava

Basketbalový klub AŠK Slávia Trnava je ženský basketbalový klub. V sezóne 2015/2016 máme…

(5/5) 1 referencií
Snipers Bratislava

Florbalový klub, V roku 2010 vzniká myšlienka spojenia viacerých klubov a vytvorenia klubu, ktorý…

(0/5) 0 referencií
Detské centrum…

Detské centrum Julinka už druhým rokom poskytuje svoje služby pre deti z Dubnice nad Váhom a…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím