Tábor na bicykli? Ideálny pre aktívne deti

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Marek 18.05.201518921

Tábor na bicykli? Ideálny pre aktívne deti

Šport a leto patria neodmysliteľne k sebe. Poriadne vylietať sa, spoznať kamarátov aj kus prírody, to je cyklotábor, v ktorom deti zažijú svoje prvé skutočné cyklotúry aj adrenalín v bike parku.

 

Deti sa delia podľa veku

Cyklotábor Medvedica je koncipovaný do troch vekových úrovní. Prvá je pre deti od 6 do 10 rokov, druhá úroveň od 8 do 13 rokov a tretia úroveň pre decká od 12 do 16 rokov. Podľa toho sú vyberané aj trasy aj záťažové stupne. „Určite sa netreba báť, že by deti boli preťažené. Trasy vždy volíme individuálne ku kondícii. Pri nižších vekových kategóriách vyberáme blízke trasy v peknom prostredí, najstarší si vyskúšajú aj skutočné cyklotúry v Malých Karpatoch, či bike park,“ hovorí Peter Havran, inštruktor z cyklotábora Medvedica.

Bicykel a prilba je nutná výbava

Každé dieťa musí do cyklotábora priniesť svoj vlastný bicykel v dobrom stave. To je prirodzene základ rovnako ako prilba. Možné je aj občerstvenie, no počas dňa je zabezpečená desiata, obed aj olovrant. Keďže ide o denný tábor, raňajky a večere po dni strávenom na vzduchu už deti absolvujú doma.

Pod dohľadom odborníkov

Inštruktori v cyklotábore medvedica sú športovci, ktorí dohliadnu na zdravotný stav detí, ich pohodu aj prípravu. Samozrejmosťou je aj zabezpečenie prípadného ošetrenia. „Na tábore máme v skupinke najviac desať detí, aby bola zabezpečený dozor aj možnosť pristupovať ku každému individuálne,“ hovorí Peter Havran.

Deti sa naučia správne bicyklovať

Celá koncepcia táboru je do veľkej miery postavená na bicyklovej aktivite doobeda aj poobede. Súčasťou tábora je však aj technická stránka správnej jazdy na bicykli, či už v teréne, na ceste, alebo v bike parku, kde je samozrejme aj možnosť zapožičania bicyklov na trať. Takáto skúsenosť je lákavou lahôdkou, ako skúsiť aj iné spôsoby jazdy na bicykli. 

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 35 referencií
MEDVEDiCA Tour

Šport je to, čo nás spája a v čom vidíme našu osobnú a pracovnú realizáciu. Práve to veľké nadšenie…

Bike tabor I. 20-24.7.2015

Super Kazdy rok budeme chodit Marko Gurčík

Petrazabor

1 185

Hrozny pristup

Pred zaplatenim komunikacia super ale po zaplateni a po podani staznosti uplny…

MEDVEDiCA Tour
4.9/5 35 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím