Tanečná škola – umenie aj pohyb v jednom balení

Aktivity pre deti:Starostlivosť o najmenších

Marek 31.08.201422040

Tanečná škola – umenie aj pohyb v jednom balení

V rámci výberov krúžkov pre deti na obľube stále získavajú tanečné kurzy a školy. Nie je to už doména len dievčat. S novými druhmi tancov čoraz viac chlapcov chce skĺbiť umenie a pohyb. Unikátna kombinácia, ktorá mnohým deťom umožní vidieť svet, súťažiť a siahnuť si aj na priečky víťazov. Tanec by určite mohol byť jednou z alternatív, ktoré tento rok vyberiete pre svoje dieťa.

Vzdelávanie počas tancovania

Ponuka záujmových krúžkov je pestrá. Za však určite stojí aj tanečný odbor. V tanci sa spája pohyb, súťaživosť, krása aj energia. Tanečné súťaže sú pritom nesmierne obľúbené a preto sa žiaci často uplatňujú v súťažiach. „Preferuje sa tanečný štýl newstylle a latinsko-americké tance, hudobný odbor má silnú zostavu ľudových súborov a výber z množstva nástrojov,“ hovorí Lenďaková zo SZUŠ QUO VADIS. Každý z krúžkov zároveň obohacujú o prvky, vďaka ktorým žiaci rozvíjajú nielen pohyb, ale aj vedomosti. „Každý z uvedených odborov sa snaží prispôsobiť potrebám žiaka a drží sa moderného trendu vo vyučovaní,“ dodáva Lenďaková zo SZUŠ QUO VADIS. Je to určite zaujímavý bonus. A čo momentálne letí? „Najradšej sa deti hlásia na Show Dance. Zaujímavé je pre ne spojenie tanca, gymnastiky, akrobacie a „divadla“, originálne kostýmy, trblietky, flitre a tiež veľa verejných vystúpení a súťaží,“ predstavuje atraktívne tance Erika Brandnerová z TS Halo Halo.

Kvalitných žiakov robí kvalitný lektor

Kvality lektora je možné málokedy posúdiť z prvého stretnutia. Je však možné sledovať jeho vývoj a úspechy. Práve ony presvedčia o kvalitách niekoho, komu zverujete svoje dieťa „Každý lektor, tréner, choreograf sa sám venoval tanečným žánrom, ktoré vyučuje. Každoročne sa učitelia vzdelávajú na seminároch, školeniach a kurzoch. Náš tanečný súbor sa venuje aj súťažnému tancovaniu. Súťažíme doma, aj na medzinárodných súťažiach. Môžeme sa pochváliť 7 titulmi majstrov sveta a 6 titulmi majstrov Európy,“ hovorí Erika Brandnerová z TS Halo Halo. Ide totiž nielen o prestíž a úspechy, ale v konečnom dôsledku aj o prístup dieťaťu. Pretože tréner je zodpovedný za zdravie dieťaťa a nesprávny postup, či metodika k cvičeniu môžu uškodiť. Spýtajte sa teda na ocenenia, certifikáty aj vzdelávanie. Nielen kvôli skúsenostiam, ale aj inšpirácii.

Tancovať je pekné, vyhrávať ešte krajšie

Deti k výkonom stimuluje nielen prostredie, ale aj úspech ostatných z krúžku, prípadne víťazstvá starších žiakov. Preto sú úspechy školy nesmierne dôležité. „Máme výborné tanečné krúžky, najmä mažoretky, ktoré sú niekoľkonásobné Majsterky Európy v mažoretkovom športe. V minulom školskom roku vzniklo v našom CVČ otvorili JUMPING centrum pre rodičov – cvičenie na trampolínach – tu sme sa umiestnili na 2. mieste v súťaži choreografií v Steel Aréne v Košiciach," predstavuje Alena Strýčková z CVČ Včielka a zároveň hovorí, že ich tradíciou je každý rok predstaviť aj vždy niečo nové. „Novinkou v školskom roku 2014/2015 bude krúžok BREAK DANCE a JUMPING cvičenie pre deti,“ dodáva.Alena Strýčková z CVČ Včielka

Vstup možný aj počas roka

Najideálnejším vstupom do nového krúžku je prirodzene začiatok školského roka. Nie je však nič stratené, ak pár týždňov počkáte, ako bude dieťa zvládať školské povinnosti. Mnoho kurzov aj tanečných je prístupných aj počas roka. „Deti prijímame počas celého roka, podľa aktuálnych voľných kapacít, bez prijímacích skúšok, deti sú prijímané podľa poradia prihlášok,“ hovorí Kvetoslava Drážovská z UniCare centra. Už na čiastku roku je však dobré s dieťaťom absolvovať konzultácie, vyskúšať si čo ho baví a vybrať pre neho najzaujímavejší formu realizácie. O dôvodoch, prečo je vhodné, aby dieťa na niektorý z krúžkov chodilo si povieme v nasledujúcom článku.

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
Quo vadis

Víziou OZ Quo vadis je vytváranie podmienok pre vlastné výchovno-vzdelávacie inštitúcie a zároveň…

(0/5) 0 referencií
Haló Haló

TS Haló Haló vznikol v bratislavskej Petržalke pre 10 rokmi. Jej členmi sú chlapci a dievčatá vo…

(4.5/5) 1 referencií
Centrum voľného…

Centrum voľného času Včielka v Púchove je zariadenie pre deti a mládež, ktoré poskytuje záujmové…

(4.8/5) 10 referencií
UniCare

UniCare centrum prináša inovatívne riešenia v oblasti osobného rozvoja detí aj dospelých,…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím