Anglická škôlka? Áno, ale ktorá?

Aktivity pre deti

KikaS KikaS 22.08.201211816

Anglická škôlka? Áno, ale ktorá?

Hovorí sa „Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom“. A keďže chcem, aby moje dieťa bolo človekom vo viacerých krajinách, snažím sa mu vštepovať túto myšlienku už od útleho veku.

Odrazovým mostíkom pre nás je skutočnosť, že naša rodinka je bilinguálna. Oba jazyky používame v komunikácii medzi sebou aj s naším najbližším okolím. A na našu veľkú radosť sa naučila oba jazyky používať aj naša 3 ročná dcéra. Jej rečové prejavy sú v oboch jazykoch bezproblémové, dokonca si dovolím tvrdiť, že jej slovná zásoba a vyjadrovanie sú bohatšie ako u rovesníkov, ktorí používajú len jeden jazyk.

Rozhodli sme sa preto rozšíriť jej duo jazyk o ďalší....anglický. Prvé slovká pozná už z  jasličiek a  aby sme prešli z bodu: „one, two, three včelička je bee“  aj na zmysluplnšiu konverziáciu, pokračujeme v tomto jazyku ďalej.

Obdobie ideálne – 3 roky (kedy sa vraj na deti „všetko najlepšie lepí“), volíme teda škôlkárske vzdelávanie. V jednom múdrom článku som sa dočítala, že na základe najnovších lingvistických a psychologických výskumov je dieťa v tomto veku priam "naprogramované" učiť sa reč. Tiež je dokázané, že osvojovanie si ďalšieho jazyka má pozitívny vplyv na intelektuálny vývoj a rozvoj mozgu (....tá malá bude ale múúúdra)

Žijeme v hlavnom meste, kde je „anglických škôlok ako maku“ Ale ktorá je tá naj?

Uvažujem, čo by vlastne mala taká NAJ anglická škôlka ponúkať, aby sme si ju vybrali?

 

  • Primeraná veľkosť kolektívu pre intenzívnejší jednotlivý prístup
  • Metóda, akou prebieha výučba jazyka. Je rozdiel, či sa dieťa učí používať cudzí jazyk prirodzene v bežnej komunikácii, alebo je výučba riešená formou hodinovej výuky. Podľa odborníkov majú deti v tomto veku nesmierne hlbokú schopnosť pamätať si. Vnímajú melódiu, zvuk, a keď sa im páči, zapamätajú si ho. Nerozlišujú, či je to slovenčina alebo angličtina. Jednou z možností je osvojenie si jazyka metódou Helen Doron – ideálna pre deti v predškolskom veku. Ide o  učenie založené na prirodzenom vnímaní významu slova. Učebnými pomôckami sú bežné denné veci, činnosti, okolie, všetko čo deti vnímajú cítia, počujú, zažijú...Deti sa touto formou naučia používať slová na základe ich významu. Teda princíp je rovnaký ako pri osvojovaní si materinského jazyka.
  • Kto je vlastne vyučujúci: pedagóg so znalosťami angličtiny, alebo native speaker. Keďže sa jedná o „deti v pravom slova zmysle“ je dôležité, aby bol lektor školený práve pre túto vekovú kategóriu a vedel deti osvedčenými praktikami zaujať, motivovať a udržať ich pozornosť. Je aj pre mňa dôležité, aby sa moje dieťa v tomto veku učilo bez stresu a pocitu neúspechu. Príjemná atmosféra v podobe zábavných aktivít a hier doplnená rýmovačkami, tancom je práve ten spôsob, ktorý má dobrý lektor podporovať.
  • Miesto prevádzky aby sme to ráno a večer v poho stíhali  (alebo žeby aj odvoz?)
  • Koľko vlastne stojí pobyt v tejto NAJ škôlke?

 

Keďže google vie všetko, pustila som sa do intenzívneho googlovania.....

Priznám sa, výber nie je jednoduchý. Každá škôlka ponúka zaujímavé programy, rozvojové aktivity a skvelé služby aj pre rodičov.  Medzi mojich vybraných favoritov patria:

  • Galilieo School
  • Veselý domček
  • Fairyland
  • Blueberry Hill
  • Pinguin Park
  • Materská škola Orešie
  • Tesavi
  • Wonderland
  • Mini club
  • Little kitten

Výber tej NAJ škôlky je pre mňa naozaj ťažký oriešok, a preto by ma zaujímali vaše názory a hlavne skúsenosti. Ako to prebieha v anglickej škôlke v skutočnosti? Navštevujete niektorú z týchto škôlok, prípadne inú, kde máte veľmi dobré skúsenosti?

Komentáre Disqus.

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím