Počítačové tábory ponúknu deťom viac ako hry

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Marek 12.05.201515697

Počítačové tábory ponúknu deťom viac ako hry

Pre všetkých milovníkov počítačov, programovania aj hier existuje počítačový tábor v krásnom prostredí v Závadke nad Hronom, ktoré aj najtuhších počítačových maniakov vytiahne do prírody a zároveň ponúka možnosť naučiť sa o počítačoch viac ako iba používať džoistik.

Tábor pre decká z celého Slovenka

Počítačový tábor Antre je unikátnym projektom na Slovensku. Aj preto Alena Paľová hovorí, že sa na ňom zídu deti z celého Slovenska, ktoré majú záujem o počítače. Zároveň je cestou, ako môžu rodičia ponúknuť dieťaťu tábor v tom, čo ho najviac baví a pritom sa nemusia obávať, že pri počítači presedí celý deň.

Informácie sa striedajú s aktivitou

Ideou počítačového tábora Antre je zdravý spôsob života. Nie je postavený na tmavej miestnosti a celodennom udieraní do klávesnice, práve naopak. Deti dostávajú priestor na hry, aj na programovanie, čo sa v pravidelných intervaloch strieda s turistikou, výletmi, aktivitami na čerstvom vzduchu. „Cieľom tábora je, aby deti strávili plnohodnotný týždeň a aj po opustení tábora našli správny pomer medzi prácou na počítači a inými aktivitami,“ vysvetľuje Alena Paľová.

Nie je to len o hrách

Prirodzene aj hry sú účasťou tábora, no má v sebe aj edukatívny rozmer. „Deti sa naučia pracovať s redakčnými systémami a prednastavenými programami na tvorbu stránok. Pokročilejší vytvárajú vlastné html stránky, spracovávajú videá, upravujú fotografie, naučia sa aj prácam so sieťou a mnoho ďalšieho,“ hovorí o počítačovom tábore Antre Alena Paľová.

Skutočne zážitkové tábory

Okrem počítačových táborov je v Závadke nad Hronom možné absolvovať aj júlové zážitkové tábory. Príkladmi sú zálesácky, orientovaný na prežitie v prírode, umelecký, kde sa deti učia pracovať s hudbou, textom aj choreografiou, či fotografický, bylinkársky aj dokonca kulinársky. Zážitkové tábory Antre majú vynikajúce ohlasy nielen vďaka témam, ale aj vďaka aktivitám, ktoré decká vtiahnu do deja a dajú im omnoho viac ako bežné záujmové krúžky na jedno poobedie. 

Komentáre Disqus.
(4.4/5) 3 referencií
ANTRE

Školiace stredisko Antre je spoločnosť špecializujúca sa na ďalšie vzdelávanie dospelých i detí v…

Andrej Dž

1 1989

Počítačový Tábor Antré Závadka nad…

Veľmi dobrý tématický tábor, optimálny pre "socializáciu" "ľahkých až stredne…

hal

1 6721

letný tábor

Synom sa v tábore veľmi páči, tento rok ho absolvujú už štvrtý krát ako…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím