Zážitkové leto pre deti – vychytávka roka 2015

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Marek 11.05.201518295

Zážitkové leto pre deti – vychytávka roka 2015

Večná dilema, kam s dieťaťom v lete, je už, našťastie, minulosťou. Naopak, rodičia majú problém zorientovať sa v neprebernej ponuke táborov a tak často blúdia po internete a hľadajú a hľadajú. Ideálnou voľbou sú zážitkové tábory. Deti sa dnes potrebujú nielen zabaviť, ale aj zdravo unaviť, posilniť telo aj ducha a zažiť znova a znova niečo nové.

Aké zážitky pre deti sú IN v Bratislava?

“U nás v BENI campe zažijú decká za jeden týždeň toľko, čo často nestihnú ani za 1 rok.”, hovorí Andrea Čvapková, zakladateľka občianskeho združenia BENI klub, ktorý už 6 rokov pracuje s deťmi. „KIN-BALL, ŠERM, ŠTVORKOLKY, VODNÝ SKÚTER, AIR SOFT, RAFTING, NERF, INLINE, RUGBY, DODGEBALL, FLORBAL, AQUAROLLER, STAND UP PADDLE, VODNÁ TRAMPOLÍNA, LUKOSTREĽBA -  a je toho omnoho viac.“ dodáva.

Keďže počas roka organizuje BENI klub desiatky zážitkových kurzov určených práve deťom, veľmi dobre poznajú ich potreby. „Niekedy je to aj naopak, deti učia nás, čo je IN. Program v táboroch potom vylepšujeme o nové vychytávky. Pracujeme s mladými dynamickými lektormi, trénermi a animátormi, ktorí prinášajú absolútne novinky zo sveta športu, tanca, umenia a animácie. Deti sa k nám vracajú opäť, aby si to všetko prežili znova. Často sa stretávame s reakciou rodičov, že tábor tak plný aktívneho programu ešte nevideli,“ hovorí o skúsenostiach s tábormi Andrea Čvapková z BENI klub, o.z..

Pod dohľadom profíkov

Výhodou BENI campu je stály tím športových trénerov, tanečníkov angličtinárov, hudobníkov + vychovávateľ a psychológ, ktorý pracuje v BENI klube počas školského roka a následne aj lete. „Spolupracovníkov si dôkladne vyberáme, testujeme, u nás môžu pracovať len pedagogické talenty. Presne vieme, komu deti zverujeme,“ hovoríAndrea Čvapková z BENI klub, o.z..

Tábor si má vybrať dieťa samo

“Každý rok nám v kurzoch rukami prejde okolo 500 detí a verte alebo nie, aj pri tomto množstve sa snažíme vyhovieť ich individuálnym potrebám,“ prekvapuje svojimi slovami Andrea Čvapková z BENI klub, o.z. a dodáva, že dieťa má svoje predstavy, ktoré by sme mali brať do úvahy. Preto je fajn, keď si zameranie tábora vyberie samo. Nemá zmysel ho nútiť do výtvarných aktivít, ak k nim neinklinuje, a ani si nemôžete myslieť, že sa z neho za týždeň stane športovec. “Na prípadné omyly pri výbere programu sme vždy pripravení, ak je to len trochu možné, doprajeme deťom možnosť výberu. Dieťa si časť dňa vyberá samo z táborovej ponuky alebo môže požiadať o presun do iného programu,“ vysvetlila Andrea Čvapková.

Čo chcú skutočne zažiť deti v tábore?

Pýtal sa ich to vôbec niekto? V BENI klub, o.z.  áno! Odpovedalo im124 detí z bratislavských škôl vo veku 7-15 rokov.

Čo by v Tvojom ideálnom tábore nemalo chýbať?

sranda…………...... 76%

kamoši ………...….. 67%

akcia…………...….. 73%

atrakcie ..……...….. 68%

kúpanie ………...…. 67%

oddych/leháro ……. 64%

ubytovanie v lese … 59%

dobrá strava ………. 45%

spoločenské hry ….. 32%

 

Denný, alebo pobytový, pre koho je vhodný?

Niektoré deti nechcú ani za svet opustiť istotu svojej detskej izby. Nenúťme ich, príde na to čas.

DENNÉ TÁBORY sú pre ne ideálnym riešením. Deň plný zážitkov, zábavy a pohody, večer doma vo vlastnej posteli!

POBYTOVÝ TÁBOR je zasa výbornou možnosťou preveriť schopnosť dieťaťa byť na pár dní bez rodičov. Väčšinou je program v tábore taký pestrý a intenzívny, že si na domov spomenú len výnimočne. Niekoľkodňovému odlúčenie robí s niektorými deťmi divy, z tábora sa vrátia samostatné, akési “vyspelejšie” a sebavedomejšie.

Niečo extra pre tínedžerov

Teenageri vždy boli a budú niečo extra a preto Andrea Čvapková vysvetľuje, čo pre nich pripravili v BENI klube: „Teenageri potrebujú rýchlu akciu, výzvy, adrenalín, priestor, kde sa môžu predviesť a schuti zasmiať. Radi sa na chvíľu povaľujú len tak na gauči. Najdôležitejšia je pre nich OSOBNOSŤ trénera alebo animátora. U nás si vyskúšajú tie najmodernejšie športy od basebalu a rugby, cez air soft, kin-ball až po akrobatický parkoure. Vidíme ich prirodzený rešpekt pred skutočným adrenalínom na vodných skútroch alebo lanovej dráhe. Prijmú a prekonajú bláznivé výzvy, len aby zostali IN. Naopak, nechajú sa v pohode postriekať šľahačkou, alebo sa bláznia v bazéne s vodnými pištoľami ako malé deti.“

Presne o tom sú letné tábory!  Skvelé zážitky sa dajú načerpať nielen v ďalekej exotike, ale aj na vynikajúcom tábore. 

Komentáre Disqus.
(4.9/5) 21 referencií
BENITIM

Sme občianske združenie, ktoré prináša deťom zážitkové aktivity priamo do ich školy. Športová…

kanka

1 1285

tábor

Neviem, ako to robia, ale robia to super! Absolvovali sme už aj iné tábory, ale…

VRE

2 1393

Letne tabory

Dcera minuly rok v lete absolvovala denny aj pobytovy tabot. Napriek mojim…

monika1980

1 1223

Pobytový tábor + Gumkáči

Všetko na jednotku !!!

BENITIM
4.9/5 21 hodnotení

Čítajte ďalej

Ktorý šport je najvhodnejší pre moje dieťa?

Aktivity pre deti

Ktorý šport je najvhodnejší pre moje dieťa?


31.08.201518295

MarekAktivity pre deti

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím