Letný tábor ako skvelá príprava do školy

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Marek 14.05.201518926

Letný tábor ako skvelá príprava do školy

Čo sa zdá na prvý pohľad ako protirečenie, spolu skvele funguje. Letný anglický tábor v podaní Oros Learning Centre pripraví deti citlivo na nástup do školy. Zopakuje s nimi angličtinu miesto rodiča, naučí ich nové prvky a zároveň umožní vychutnať si posledné prázdninové dni naplno.

Učiť sa cez prázdniny? Ako na to?

Jazykový tábor má svoje špecifiká a mnoho detí sa nechce okamžite po opustení lavíc venovať sa vzdelávaniu. Psychológia robí svoje a tak sú letné jazykové tábory Oros Learning Centre nastavené na druhú polovicu júla augusta, keď sú už deti, ako sa povie dostatočne oddýchnuté. „Prioritou je mať deti, ktoré si už dostatočne oddýchli a angličtinu s kamarátmi vnímajú ako zábavu, nie ako učenie. Navyše pre rodičov odpadáva príprava detí do školy. Po prázdninách prídu s oprášenými znalosťami, novými poznatkami, priateľstvami aj motiváciou pokračovať vo výučbe cudzieho jazyka,“ hovorí Tamara Nagyová z Oros Learning Centra.

Deti sa učia navzájom

Praxou sa ukázalo ako vhodná kombinácia na tábor rozdelenie podľa veku detí, nie podľa ich úrovne znalosti. „Ide o tábor, nie jazykový kurz a v tábore, kde sa snažíme motivovať deti k rozprávaniu a tvorivosti v angličtine sa ukázalo, že mnoho detí sa od skúsenejších automaticky učia a tí s bohatšou slovnou zásobou ju precvičia a motivujú sa k ďalšiemu štúdiu,“ vysvetlila Tamara Nagyová.

Všetko hravou formou

Žiadne memorovanie gramatiky. Denný tábor je organizovaný počas piatich dní od 9. hodiny ráno do 17 hodiny poobede. V rámci programu sa striedajú chvíle aktívneho učenia s praktickými zručnosťami a pohybom vonku. „Angličtina sa využíva aj počas výletov, napr. ZOO. Deti pripravujú projekty, do ktorých každý deň dopĺňajú novú slovnú zásobu z celého dňa .Tieto projekty  na konci tábora prezentujú. Tvorba projektov je každodennou skupinovou aktivitou na poobedie. Simuluje sa tak skutočné anglické prostredie a deti sa učia podprahovo,“ hovorí Tamara Nagyová.

Oddych pre rodičov aj deti

Myšlienka tábora je koncipovaná tak, aby deti ešte pred koncom prázdnin zažili skutočného táborového ducha, našli si kamarátov aj sa zabavili. Zároveň je vhodnou alternatívou ako jemne deti pripraviť na učenie a naznačiť, že cudzí jazyk nie je strašiak.

 

Komentáre Disqus.
(5/5) 2 referencií
Oros Learning Centre

Ukážeme Vám, ktorým smerom sa vybrať tak, aby ste sa naučili čo najviac. Poradíme Vám ako sa učiť…

mimimikk

1 5106

Jazykový kurz a letný tábor

Dobrý deň, som nadmieru spokojná. MiriamKM

Andrea8

1 1593

Jazykový kurz

Denný letný jazykový tábor pre dcéru bol výborným rozhodnutím a prirodzeným…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím