Karate je umenie rozvíjajúce ducha aj telo

Aktivity pre deti:Športová výchova detí

Marek 20.08.201524643

Karate je umenie rozvíjajúce ducha aj telo

Ide o prastaré bojové umenie ,ktoré v sebe dokázalo skĺbiť psychickú stabilitu , fyzickú zdatnosť a jeho prvoradým významom bolo prežitie. Karate je bojovým, no bezpečným športom, bez strachu rodičov, že ich dieťa sa bude vracať z tréningov ľudovo povedané dotlčené. Už 7.9. 2015 sa pre všetkých záujemcov o tento hodnotný šport otvára nový nábor v tíme Karate klub Slovšport Trnava, o. z.

Skutočne bezpečný šport

Karate je bojovým úpolovým športom ,ale v dnešnej dobe veľmi bezpečným, pretože  podlieha upraveným  pravidlám pre športový zápas. Detské kategórie súťažné na kata aj kumite sú od 5 rokov, ale do 10 rokov je zakázaný akýkoľvek kontakt nohou, alebo rukou na hlavu.Súťaže členovia klubu absolvujú po svojom rozhodnutí a odvahe podstúpiť reálnu skúšku techník ,ktoré sa naučili. Zvyčajne to býva až po 2-3 roku cvičenia karate.   Nie všetci členovia klubu sa venujú súťažnej činnosti, je to asi štvrtina členskej základne. Na tréningoch aj súťažiach používame pravidlami predpísané chrániče všetkých dôležitých častí tela. 

Zostava Kata nie je o kontakte

Pre Karate je zaujímavé, že okrem športového zápasu Kumite je možné venovať sa aj zostavám Kata, kde nedochádza k žiadnemu kontaktu ,lebo ide o zostavu techník, ktorá zobrazuje boj s imaginárnym súperom. Aj v tejto disciplíne sa dá prepracovať k napredovaniu a získavaniu tak vysnívaných vyšších stupňov bojovníka.

Karate je duch aj telo

Karate nie je žiadna pouličná bitka. Preto na jeho lekcie bitkári prakticky nechodia. Karate je o kultivovaní psychiky človeka a vzdelaní narábať s fyzikou silou aj možnosťami ľudskej psychiky. Vo vzájomnom súlade sa človek stáva silnejším a odolnejším po všetkých stránkach. Aj o tom je karate, ktoré sa dá trénovať v Karate klube Slovšport, o.z. Trnava už od 5 rokov.

Nový začiatok už v septembri

September je mesiacom, kedy štartuje najintenzívnejšia príprava nový záujemcov. Do Karate klubu Slovšport Trnava sa dá vstúpiť aj neskôr, no ak chce človek nabehnúť na spoločné začiatky, netreba váhať. 7. septembra o 16.30 všetkých privítajú v Mestskej Športovej hale na Rybníkovej ulici v Trnave. Trénuje sa trikrát do týždňa počas jednej hodiny. Každý kto raz začne, karate si ho získa. Ide o skvelú možnosť sebarealizácie, sebarozvoja, ale aj duchovnej a telesnej sily. Karate je pritom vhodné pre každého bez rozdielu pohlavia aj veku. Začať sa dá aj v dospelosti, dokonca aj vo vyššom veku. Je len na človeku, keby chce telo začať kultivovať.

Komentáre Disqus.
(4.6/5) 7 referencií
Karate klub…

Karate klub Slovšport Trnava ,o.z. s 36 ročnou históriou svojej existencie patrí k najstarším a…

Hodnotenie Karate klub Slovsport

Spokojnosť s tréningovom procesom

Sam

1 1369

Kararte klub Slovšport Trnava

Spokojnosť. Klub s bohatými skúsenosťami, kvalitné tréningy vďaka kvalitnými…

karate

Som spokojny

Karate klub…
4.6/5 7 hodnotení

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím