Dievčenský basketbal a jeho hlavné prednosti

Aktivity pre deti:Športová výchova detí

Marek 20.08.201519650

Dievčenský basketbal a jeho hlavné prednosti

V dievčenskom basketbalovom Klube AŠK Slávia Trnava sa počas septembra začína rozstavovať nový hráčsky tím. Ako hovorí predseda BK AŠK Slávia Trnava Ján Jobb, privítajú všetky dievčatá vo veku 7 – 8 rokov. Môžu sa však prihlásiť aj o o niečo staršie. Basketbal dievčatám dá možnosť nielen na športovú kariéru, cestovanie po svete, ale zdravý telesný aj psychický vývoj.

Stačí chuť sa hýbať

Tento predpoklad stačí, aby mohli prijať dievča do basketbalového tímu a čas ukáže, či ju bude šport baviť a napĺňať. Ako hovorí Ján Jobb, nejaké telesné testy a podmienky sú už minulosťou. Dnes je raritné vidieť mladé dievčatá, ktoré majú chuť trénovať a cvičiť. Pri basketbale však majú kondičnú prípravu, prechádzajú sa všetky cviky na telo, zabezpečuje sa zdravý vývoj svalov aj kostí.

Čas na šport je dôležitý

Ján Jobb upozorňuje rodičov, že je dobré, ak z ponuky rôznych krúžkov pre deti pamätajú aj na športové aktivity. Tie sú základom nielen pre pozitívne formovanie tela, ale aj psychickú pohodu a vyrovnanosť.

Výhoda basketbalu je v bezkontaktnosti

Oproti bojovým športom, alebo napríklad aj futbalu patrí basketbal k čisto bezkontaktnému športu. Každý dotyk sa píska ako faul a žiadne súboje v lige ani na ihrisku prakticky neexistujú. Dievčenský basketbal je bezpečný po každej stránke. Hoci môže prísť najmä k vyvrtnutiu, alebo natiahnutiu svalu, zranenia sú zriedkavé a nie častejšie ako by si dieťa privodilo pri hre niekde na dvore.

Spojenie so školami je výhodné

Dievčenský futbalový klub AŠK Slávia Trnava je priamo spojený so školami. So základnými, strednými aj vysokými, čo zabezpečuje kontinuálny rast a rozvoj zverenkýň počas každého školského stupňa. Dievčatá však s basketbalom nezažijú len tréningy a turnaje. Tréner prízvukuje, že je to krásny dynamický špor, v ktorom súťažia na Slovensku aj po svete. Dievčatá zažijú priateľstvá, naučia sa životu v kolektíve a tímovému duchu, ktorý je aj v živote dôležitý. Zažijú mnoho dobrodružstiev, zážitkov či už pri hre, alebo na sústredeniach a pritom nemajú čas myslieť na drogy a negatívne veci. Basketbal ich nielen vyformuje, ale pred mnohým ochráni.

Komentáre Disqus.
(0/5) 0 referencií
BK AŠK Slávia Trnava

Basketbalový klub AŠK Slávia Trnava je ženský basketbalový klub. V sezóne 2015/2016 máme…

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Táto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím