AKTUÁLNE


Učiť sa cez prázdniny nemusí byť FUJ!

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Učiť sa cez prázdniny nemusí byť FUJ!

Marek


Záleží len na tom, či sa zvolí správna forma. Jednou z ciest, ako zabezpečiť deťom skvelé leto plné zážitkov, ale zároveň ich pripraviť lepšie do života, či opätovný návrat do školy, sú denné tábory. Ich výnimočnosť spočíva v kombinácii aktívneho oddychu, minimálneho stresu z odlúčenia, zvykania si na cudzie prostredie a deti a atraktívnej formy učenia. Dokonalá kombinácia na akčné prázdniny. Pripraviť sa, pozor, tábor Hoci sú denné tábory založené na myšlienke bezstresovosti, aj tu platí, že rodič potrebuje dieťa na tábor pozitívne naladiť. „Deti treba  pred táborom pripraviť na iný režim ako mali v škôlke alebo škole, na nových kamarátov, tiež nových pedagógov a animátorov. Ak idú do tábora prvýkrát, je potrebné ich motivovať zážitkami a kamarátstvami,“ hovorí vysvetľuje Ing. Tatiana Kubinová vedúca občianskeho združenia ŠAŠOVINKY, ktorá má s dennými tábormi dlhoročné skúsenosti. Michal Fraňo, riaditeľ občianskeho združenia Detská misia dodáva, že každý deň treba myslieť na to podstatné. Do výbavy zabaliť kartičku poistenca alebo jej kópiu, desiatu, fľašu s vodou. A potom podľa pokynov vedúceho tábora - či už plávky, alebo nejaký karnevalový kostým, pršiplášť, ak sa ide niekam na výlet. Dieťa veľmi rýchlo pochopí, že ho rodič nechce odložiť, práve naopak, umožní mu prežiť niečo viac, ako zažívajú ostatné deti doma. Komenského sen v praxi V školách sa na princíp učenia hrou niekedy zabúda. V denných táboroch ale tento princíp plne uplatňujú a deti vôbec nevedia, že sa niečo učia, akurát sú po návrate plné nových zážitkov. Keď deti na prechádzke stretnú napríklad lesnú vílu, s ktorou sa potom učia o bylinkách, ich liečivej sile a spolu čarujú, deti to veľmi baví. Ale nejde len o ľahké žánre, vybudovať pozitívny vzťah k učeniu sa dá aj v prípade jazykov. „V táboroch Wattsenglish deti priamo nevnímajú kombináciu vzdelávania a zábavy, keďže aktivity v angličtine prebiehajú zážitkovou formou. Deti sa tak zdokonalia v angličtine prirodzene a nenútene v rámci hier,“ hovorí o hravom prístupe Ing. Marta S. Synáková, projektová manažérka Wattsenglish Slovakia Ltd. Podobný názor zastáva aj Veronika Paštéková zo Stredoeurópskeho domu fotografie, hoci ponúkajú tábor založený na umení fotky: „My sa snažíme robiť tábor hravou formou, nie som si istá, či to samotné deti chápu ako vzdelávanie.“ Je to jeden zo základných pilierov, ako deti zdokonaliť v športe, umeniach, či priamo v jazykoch a formálnych vedomostiach. Denný tábor vytvára priestor, aby ich intelekt rástol a spoznali, že poznanie má omnoho krajší rozmer, ako v škole. Využiť denný tábor znamená dať na pár dní deťom nový pocit zo života a trávenia prázdnin. Určite sa to oplatí a veľmi rýchlo vráti v podobe detskej radosti a šťastia.

27.06.201317116
Poznáte výhody denných táborov?

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Poznáte výhody denných táborov?

Marek


Denné tábory ponúkajú úžasné zážitky, nové skúsenosti a to všetko neďaleko domova. Bez stresu z cestovania, či niekoľkotýždňového odlúčenia od rodiny. Na denné tábory pritom nemusíte pozerať vôbec skepticky. Vedia dať deťom plnohodnotné zážitky a obvykle sú okrem atraktívneho programu doplnené aj o zaujímavé aktivity na rozvoj detských zručností, či učenia. Výhodou je flexibilita Mnoho detí dnes nepozná ani svoje blízke okolie a tak denný tábor môže byť rovnakým dobrodružstvom ako pobyt niekde pri mori. „Výhodou denných táborov je najmä ich  flexibilita. Tým, že sú v blízkosti bydliska, je možnosť výberu, či dieťatko bude navštevovať tábor jeden alebo viac dní. Sú tiež vhodnejšie aj pre menšie deti, teda začínajúcich táborníkov, kde si môžu vyskúšať, čo to je tábor, svoju samostatnosť, nových priateľov a zážitky. Denné tábory sú tiež cenovo dostupnejšie, vysvetľuje Ing. Tatiana Kubinová vedúca občianskeho združenia ŠAŠOVINKY, ktoré už dlhodobo organizuje denné tábory. Bezstresový pre rodičov aj deti Hoci sú lákadlá táborov veľké, nie vždy dieťa chce cestovať stovky kilometrov od rodiny. Navyše niektoré deti sú prirodzenejšie viac viazané na svoje okolie a preto vítajú denný tábor s nadšením. Práve na tento fenomén upozorňuje aj Ing. Marta S. Synáková, projektová manažérka Wattsenglish Slovakia Ltd.: „Ak rodičia ešte nechcú dieťa pustiť na pobytový tábor mimo domova, resp. ak sa dieťa na to ešte necíti, vhodnou alternatívou sú denné tábory. Denné tábory sa organizujú vo forme týždenných turnusov a sú plné rôznorodých aktivít a každý večer ho rodičia budú mať vyšantené a plné zážitkov opäť doma. Michal Moško, projektový manažér občianskeho združenia Preliezka, tiež pokladá za  výhodu denných táborov oproti tým pobytovým hlavne vylúčenie stresu z odlúčenia. Deti sa tak o nové skúsenosti môžu potešiť s tými, ktorí sú im najbližší okamžite a nie cez mail, či telefón. Denný tábor zároveň rieši aj otázku opatrovania detí počas prázdnin. „Denný tábor prináša pre rodičov možnosť mať postarané cez prázdniny o deti, zároveň je pre deti pripravený kvalitný a pestrý program a tábor je oproti pobytovému táboru podstatne lacnejší,“ hovorí Michal Fraňo, riaditeľ občianskeho združenia Detská misia. Domáce prostredie praje vzdelaniu Veronika Paštéková zo Stredoeurópskeho domu fotografie upozorňuje na ďalšiu zaujímavú vec. Mnohé denné tábory sú spojené so vzdelávaním a preto nie je zanedbateľnou výhodou, že dieťa je v „domácom“ prostredí, kde omnoho ľahšie a aktívnejšie nasáva nové vedomosti, ak sa nemusí vyrovnávať aj so stresom z nového prostredia. No a práve o tom, ako skĺbiť radosť, smiech, šťastie zábavu s niečím produktívnym a dokonca učením si povieme nabudúce.  

26.06.201315025
Tábor, v ktorom si deti cudzí jazyk zamilujú

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Tábor, v ktorom si deti cudzí jazyk zamilujú

Marek


Cudzí jazyk, rozvoj kreativity, zdravé stravovanie z prírodných surovín a šport. To všetko ponúka unikátny denný tábor Mladý Legolandista pre všetkých z Bratislavy a blízkeho okolia. Dokonalý oddych na päť dní, v rámci ktorých sa deti zlepšia v angličtine, či nemčine a konečne prestanú chápať učenie ako drinu. Štvorkombinácia výhod „Stavebnice lego používame na rozvoj detskej kreativity, čo sa týka výučby, prebieha v zábavnom prostredí, kedy sa deti nielen efektívne učia, ale omnoho lepšie nasávajú vedomosti. Učenie pre nich prestáva byť namáhavé. Máme lektorov aj native speakrov, ktorí dohliadnu na správnu výslovnosť a techniku,“ hovorí o kombinácii organizátorka tábora Mladý Legolandista Marianna Bašistová. V mesiaci júl prebiehajú turnusy na angličtinu a v júli sú tábory určené pre nemčinárov. Samozrejmosťou je šport, pitný režim a zdravá strava, pričom mäsové výrobky sú dovážané z Rakúska a všetko podlieha zásadám správneho stravovania. Deti dostanú štvorkombináciu, ktorá ich naplní a nabije na celé leto. 5 dní lepšieho života Celý turnus trvá päť dní od 7.45 ráno do 17.00 hodiny večer. Je určený pre rodičov, ktorí sa neodvážia dať dieťa na niekoľko týždňov preč, alebo to nechce samé dieťa. V dennom tábore pritom zažijú množstvo zážitkov. Keďže tábor je na Patrónke, rodičia majú ľahký prístup autom a rovnako predstavuje skvelú východiskovú pozícii, či už pre výlety, alebo návštevu ZOO, ktoré deti spolu s lektormi absolvujú. Na tábor sa môžu prihlásiť deti od 6 do 12 rokov v júli aj auguste. „Deti zaujme vždy tak, že si odnesú dlhotrvajúce zážitky. Dostanú darčeky, ochutnajú skvelé a zdravé jedlá a navyše im ostane jazyk ako sa hovorí v krvi a nebudú mať problémy pri nástupe do školy. Zároveň podporujeme kreativitu a prácu v tíme, čo je veľmi dôležité pre praktický život,“ hovorí Bašistová. Od rozcvičky po olympiádu Deti začnú deň rozcvičkou. Samozrejme v cudzom jazyku. Dni prinesú rôznorodé aktivity, olympiádu zručností a kreativity. Zaujímavosťou bude návšteva posilňovne, Botanickej záhrady či televízie Markíza. „Máme aj videotechniku na filmy v cudzom jazyku, následne ich spojíme s diskusiou a hrou, takže angličtinu a nemčinu sa deti učia prirodzenou formou,“ hovorí Bašistová. Lektori podávajú jazyk atraktívne a niektoré deti zažijú prvý krát nadšenie z cudzieho jazyka. Učenie jazyka ich začne baviť nielen v tábore, ale aj v škole, hovorí zo skúsenosti organizátorka tábora. Ide o unikátny tábor s jedinečnou možnosťou prežiť ho tento rok aj na Slovensku.  

24.06.20139114
Bzzzučo - detský tábor založený na zážitkoch

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Bzzzučo - detský tábor založený na zážitkoch

Marek


Detské tábory by nemali byť zdrojom zisku, ale detského smiechu, nových zážitkov, dobrodružstiev a pestrých aktivít. Tak vidí pohľad na tábory Miroslava Kortišová, ktorá sa rozhodla priniesť na trh úplne novú schému detských táborov. Bzzzučo je založený na myšlienke programu na každý deň a každú minútu. Individuálny prístup, život bez počítača, zato so živými kamarátmi v Národnom parku Nízke Tatry ponúka za cenu, ktorá konkurencii berie vietor z plachiet. Kvalita vedúcich je prvoradá Miroslava Kortišová má mnohoročnu prax v práci s deťmi. Učí na základnej škole, chodila do táborov ako dieťa, aj ako vedúca. Najkrajšou odmenou je pre ňu detský smiech a preto sa rozhodla zrealizovať detský tábor Bzzzučo. „Často vedúci v táboroch nemajú ani šajnu, čo s deťmi robiť. To je zdrojom nudy a deti sú z tábora nielen sklamané, ale vytvára sa priestor na šikanu, bitky, nudu. Preto každú minútu tábora vypĺňame plnohodnotnou aktivitou na čerstvom vzduchu, alebo alternatívou, ktorá sa dá realizovať za každého počasia,“ hovorí Miroslava Kortišová. Tábor je pritom založený na naozajstnom dotyku s prírodou, ktorý ponúka Krpáčovo a príroda Nízkych Tatier v skutočne plnom rozsahu. Dieťa  zažije skutočné detstvo s hrami, ktoré sa dajú realizovať aj bez počítača. V tábore je kapacita pre 80 detí, pričom na skupinku 10 detí je vždy jeden školený vedúci. Zo skúsenosti Miroslava Kortišová vie, že mnoho detí prichádza z táborov sklamaných, pretože angažovanosť animátorov bola slabá. Svoj tábor preto postavila práve na dynamických vedúcich, ktorí vedia deti strhnúť a uchvátiť. Ako sama vie, deťom je smutno za domovom len v prípade nudy a tá v tábore Bzzzučo nemá miesto. Bzzučo je úprimný Keď sa povie Bzzzučo, deti vedia, že aktivity ako orientuj sa v lese a pomôž si vysielačkami, v noci za strašidlami, kto hľadá ten nájde, ako nepodpáliť les a predsa si opiecť špekáčik, aha, čo dokážu moje ruky, slepé mesto, lopta, lopta, loptička, zabav nás a aj my teba, Winnetou, kino pod hviezdami a mnoho iných, prežijú naplno a nebude sa im s nimi chcieť skončiť. „Zastávam filozofiu, že všetko má byť pripravené dopredu, každý má byť oboznámený s dianím v tábore. Základom je pobyt na čerstvom vzduchu a staviam na kvalitnom tíme,“ hovorí Miroslava Kortišová. Prioritou je ponúknuť deťom tábor takej kvality, ako poznali dnešní dospeláci v minulosti. Bez televízie, počítačov a internetu a aj tak skvelý, plný zdravých zážitkov. Konečná cena je aj s dopravou Podobne úprimné ako s kvalitou je to v tábore aj s cenou. Mnoho detských táborov láka na minimálnu cenu s kopou doplatkov. Touto cestou sa tábor Bzzzučo nevybral a ponúka cenu komplexnú, dokonca aj s dopravou detí do tábora a späť. V cene je jedlo, pitný režim, materiály, tričká aj pamätná fotodokumentácia. Rodič za chvíle plné zážitkov nemusí zaplatiť ani euro navyše a dostane často viac, ako v ostatných táboroch, kde sa všetko pripláca. „Naša suma je komplexná. Doprava je z Bratislavy, no vieme zobrať deti po celej trase a ešte znížiť cenu. Vieme zobrať aj menší počet detí z celého Slovenska. V cene sú storno poplatky, poistenie straty batožiny, úraz, ide o komplexné poistenie. Zároveň ponúkame možnosť získať zľavu pre verných zákazníkov. Cena je stanovená tak, aby som deťom mohla dať všetko a ja im chcem dať veľa,“ hovorí Miroslava Kortišová. Jej úprimné slová podčiarkuje aj energia a zápal pre deti, ktorým obetovala celý svoj život. Deti sú pre ňu podľa vlastných slov odmenou. Detský úsmev, radosť a pozitívna energia je aj dôvodom, prečo tábor Bzzzučo vznikol.

30.05.201312963
Prispôsobenie tábora detským snom, zamedzí problémom!

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Prispôsobenie tábora detským snom, zamedzí problémom!

Marek


Rodič je na to, aby tábor zaplatil, vybrať si ho musí samo dieťa. To potvrdzujú odborníci na tábory aj pozitívne praktické skúsenosti. Je jedno, aké sú záujmy rodičov, aby sa prázdniny nestali pre dieťa traumou, ale zážitkom, je potrebné počúvať potreby ratolesti. Každé dieťa je silná individualita, no v nesprávnom prostredí sa nielen nerozvije, ale získa aj nepríjemný zážitok. Pre priebojné aj tichšie Obvykle sa presadzuje názorová platforma, že detské tábory sú hlavne pre deti, ktoré aj v triede inklinujú k spoločenským hrám a aktivitám. Menej atraktívny bude tábor pre deti introvertné a menej priebojné. Tento fakt však poprela Susan Cainová autorka knihy Ticho, kde hovorí, že aj introvertné deti vedia byť spoločensky aktívne, ak kopíruje spoločnosť ich zmysel pre hlbšiu záľubu. To potvrdzuje aj Jakub Hlaváč, z CK Wachumba: „Pobyt v tábore je vhodný pre všetky deti, všetkých vekových skupín, pre aktívne deti rovnako ako aj pre tie pokojnejšie. Aktivity v tábore sú orientované na rôzne schopnosti a zručnosti a preto si každé dieťa v tábore nájde svoje miesto.“ Zároveň zdôrazňuje, že je potrebné vybrať tábor, ktorý bude dieťaťu vyhovovať. Práve preto je vhodné vyberať tábor spolu s dieťaťom, ktoré pozná svoje záujmy a vie čo ho baví. Spoznajte animátorov Pred tým, ako zveríte dieťa do opatery iným, je potrebné stretnúť sa so samotnými animátormi, alebo aspoň venovať zvýšenú pozornosť ich referenciám. Dobrý tábor sa rád pochváli a za ešte lepší hovoria iní. „Dobrý tábor robí najmä atmosféra, dobrá nálada, vyváženosť oddychu a rôznych typov aktivít, zdravé nastavenie pravidiel a množstvo iných detailov, ktoré sú ťažko opísateľné a vyžadujú si naozaj dobrý tím ľudí, ktorý vie reagovať na neočakávané situácie,“ zdôrazňuje Karin Urbanová z CK Detské kamarátske tábory. Je dobré ak viete, či sú animátori a vedúci typovo blízky vášmu dieťaťu, alebo naopak, nevedia pochopiť potreby, s ktorými sa na nich obráti. Je to najdôležitejší bod, ktorý treba pred nástupom dieťaťa na tábor preveriť. Prvý deň rozhodne Pár hodín po tom, ako odídete a necháte dieťa napospas táborovým zvykom obvykle rozhodne, ako sa s novým prostredím vyrovná. Prvý deň v detskom tábore, je ako začínať v živote od znova. „Dieťa nikto nepozná a môže sa svojim postojom a správaním stať takmer kýmkoľvek. Nové prostredie, noví kamaráti, noví dospelí, nová autorita v živote môže do života detí priniesť pozitívne zmeny, ktoré by sa inak ťažko dosahovali v zabehnutom prostredí školy a rodiny. Samozrejme, môže to mať aj opačný efekt, ak je dieťa v tábore za trest alebo na silu. V takom prípade musia nastúpiť skúsenosti vedenia tábora a vedúcich a každému táborníkovi sa venovať,“ hovorí Milan Straka z CK Boomerang. Nechajte dieťa rozhodnúť Deti často vedia viac, ako rodičia. Minimálne v tom, čo ich naozaj zaujíma a láka. Preto by výber mal byť podobný ako v hračkárstve, vyhnete sa tým traumám, sklamaniam aj každovečerným uslzeným telefonátom domov. „Základný výber by malo dieťa spraviť samo, aby sa do tábora tešilo a išlo do neho dobrovoľne. Zvyšné kritéria ako je cena, lokalita, deklarovaný program, ponúkané služby, kvalita organizátora však už musí posúdiť rodič,“ uzatvára Ľuboš Štekl riaditeľ a spolumajiteľ CK ÚSMEV. Nezabudnite si prečítať aj praktické rady, ako nájsť ten najlepší detský tábor. V nasledujúcom článku pre zmenu objasníme problematiku zdravotnej starostlivosti v tábore a spôsobilosti detí prežiť nádherné prázdniny v tábore.

27.05.20139271
4 piliere zdravia v detskom tábore

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

4 piliere zdravia v detskom tábore

Marek


Detský tábor je pre dieťa skúška charakteru aj zdravotnej odolnosti. Preto treba pri výbere detského tábora v prvom rade zohľadniť možnosti dieťaťa. Nepodceňovať, ale hlavne nepreceňovať fyzické schopnosti a možnosti. Platí zásada, že do tábora nepatrí choré dieťa. Ako ale postupovať v prípade alergií, či neliečiteľných diagnóz a čo nás čaká ak dieťa ochorie počas tábora? Zdravie je na prvom mieste Organizátorovi tábora zo zákona vyplýva povinnosť mať na tábore zdravotníka. Musí to byť zdravotná sestra, či lekár, v súčasnosti už nestačí mať len niekoho s absolvovanou prvou pomocou v Červenom kríži. Aj podľa toho spoznáte zodpovedného a spoľahlivého organizátora táborov. Treba si však uvedomiť, že tábor nie je doliečovacie zariadenie. Preto Lenka Banášová, z Občianskeho združenia Klub Happyland hovorí o štandardnom postupe pri prijímaní dieťaťa do tábora: „Zdravotník je prítomný pri nástupe na tábor, konzultuje s rodičmi zdravotný stav dieťaťa a užívanie liekov. Čo sa týka povinností rodičov, musia predložiť potvrdenia – o bezinfekčnosti a vyhlásenie o zdravotnom stave. Prvé potvrdené od lekára s údajmi o krvnej skupine, očkovaniach a podobne. To druhé pochádza od rodičov a je o bezinfekčnosti prostredia, z ktorého dieťa do tábora prichádza. Je veľmi dôležité, aby detský lekár dieťa aj naozaj prehliadol, inak podpisuje niečo, čo nie je pravda. Potvrdenia nesmú byť staršie ako tri dni.“ V prípade, že tento postup nie je dodržaný, je veľmi riskantné poslať dieťa do tábora. Môže sa tak z neho vrátiť nielen zo zážitkami, ale aj novými ochoreniami. A čo alergici? Alergia trápi každým rokom čoraz viac detí. Jej intenzita, prejavy aj stimulujúce faktory by mal rodič poznať a pred tým, ako pošle dieťa na tábor vybrať taký, kde je eliminované množstvo alergénov, prípadne na špecifické alergie upozorniť vedenie tábora. „Deti majú zabezpečenú celodennú stravu vo forme desiaty, obeda a olovrantu a taktiež celodenný pitný režim. V prípade potravinovej alergie stačí stravu odhlásiť a rodičia ju sami zabezpečia. Do tábora nie je vhodné umiestniť dieťa, ktoré nie je samostatné, ktoré je choré, prípadne zranené,“ hovorí Andrea Gašparíková, manažérka Tanečnej školy Elledanse. A ani v tom najlepšom tábore netreba zabudnúť na povinnosti rodičov. Ľuboš Štekl, riaditeľ a spolumajiteľ CK ÚSMEV upozorňuje, že organizátor nie je povinný zabezpečovať pravidelné podávanie liekov, prípadne preväzy a podobne. Rodič musí dieťa vybaviť potrebnými liekmi aj informácia o dávkovaní. Aj toto je však cesta k životnej samostatnosti. Preverené aktivity Najmä pri táboroch, ktoré nie sú organizované dostatočnými odborníkmi môže nastať situácia, že aktivity v tábore nemajú dostatočnú oporu v zdravotnej starostlivosti. Rodič by mal preto postupovať, ako radí Jakub Hlaváč z CK Wachumba: „Všetky aktivity v tábore by mali byť konzultované s odborným zdravotníkom, ktorý má ukončené vysokoškolské vzdelanie v zdravotníckom odbore. Zdravotník tiež zabezpečuje prvotnú pomoc pri prípadných zraneniach a ochoreniach počas tábora. V prípade vážnejších zdravotných ťažkostí je dieťaťu zabezpečená zdravotná starostlivosť v najbližšom zdravotnom zariadení.“ Dieťa totiž nie je len zmenšený dospelý, ale jeho hry, aktivity aj športové zaťaženie si vyžadujú špecifický prístup, ktorý vedia zabezpečiť len na slovo vzatí odborníci. Starostlivosť nie je bokovka Aj v tom najbezpečnejšom tábore sa môže prihodiť úraz, alebo ochorenie. Preto by si mal rodič dopredu ozrejmiť, aká starostlivosť je deťom podávaná, prípadne, či sa tábora zúčastňuje aj lekár. Nie každý tábor má rovnaký štandard. Napríklad Karin Urbanová z CK Detské kamarátske tábory hovorí: „V našom tábore si uvedomujeme dôležitosť zdravotnej starostlivosti a preto v našom tíme máme každoročne lekára, ktorý je v úzkom kontakte s detskou ambulanciou a nemocnicou v regióne, v ktorom tábor organizujeme. V tomto ohľade je zabezpečenie zdravotnej starostlivosti kľúčové.“ Prevencia je síce omnoho dôležitejšia liečba, ale keďže čert nikdy nespí, je dobré spávať s pocitom, že o vaše dieťa je postarané aj v prípade, že sa stane niečo nepredvídané. Prečítajte si aj predchádzajúce články o tom, ako prispôsobiť tábor potrebám dieťaťa a čo by mal dobrý tábor spĺňať. 

28.05.20138692
Letné tábory šité na mieru

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Letné tábory šité na mieru

Martina Rybárová


Je vaše dieťa neposedné alebo naopak nemá veľa kamarátov? Tohtoročné letné tábory sú vytvorené prevažne podľa rozličných záujmov detí aby si tábor naozaj užili. To, či si vyberiete denný alebo pobytový tábor je len na vás. Každý má ale svoje výhody aj nevýhody, na ktoré musíte prihliadať.   Zážitok z pobytového tábora Každý rodič musí určite dbať na záujmy dieťaťa, ktoré sú pri výbere tábora na prvom mieste. Väčšina z táborov je tematických a okrem tradičných hier poskytuje špecifické zameranie. Dieťa sa teda vžije do prostredia, získa nových priateľov s rovnakými záujmami a v neposlednom rade budete aj vy rodičia spokojní s vašou investíciou. Tieto pobytové tábory majú naozaj čo ponúknuť. Záujmový tábor pre začínajúcich fotografov od Atelieru Fantázie pod vedením Mariána Valoviča zabezpečí deťom kvalitné vzdelávanie. Navyše sa naučia fotograficky vnímať svet okolo seba a nanajvýš je vhodný pre deti už od osem rokov. Zážitkové tábory sú spojené s aktivitami, na ktoré deti len tak ľahko nezabudnú. Sú tiež spojené s edukatívnou činnosťou, ktorú samotné deti vôbec vnímajú. Mgr. Monika Pristachová zo združenia Primon ponúka celú škálu takýchto pobytových táborov. Akčný, kde sa deti naučia bojové umenie a budú riešiť záhadné úlohy. Bláznivý, v ktorom bude prítomný aj kňaz, ktorý im ukáže, že rozhovor s Ježišom Kristom nemusí byť len v kostole. Hasičský pre tých, ktorých zaujíma práca hasičov a zachraňovanie ľudských životov. Dobrodružstvo v prírode môžu deti zažiť v tábore od Aleny Paľovej Antre. Tento tábor počas celého pobytu dieťaťa poskytuje rôzne krúžky, ktoré si pravdaže môže vyskúšať. Nájde tu napríklad reportérsky, kulinársky, zálesácky či bylinkársky. Športové tábory sú určené pre tých všestrannejších. Pre vaše dieťa si môžete vybrať pobytový tábor Wachumba. Spojenie koní, florbalu, tenisu a vodných športov nenechá vaše dieťa nudiť sa. Jazdenie na koňoch, v noci nočná výprava a cez deň angličtina hrou. To všetko zase nájdete v tábore Bzzzučo pre deti od päť rokov. Denný tábor vo vašom meste Záujmovo umelecké tábory sú najlepšou voľbou pre deti aj rodičov. Dieťa sa bude venovať tomu, čo ho zaujíma a rodičia si môžu byť istí, že sa aj niečo nové a užitočné naučia. Anglický jazyk, ktorý sa momentálne vyučuje na každej základnej, strednej a aj materskej škole nechýba v dennom tábore Progresáčik. Organizuje ho jazyková škola Progres vo Zvolene pod vedením Mgr. Daniely Kočajdovej, ktorá deti zaujme hlavne jedinečným rozprávkovým programom so zahraničnou lektorkou. Jednným z denných umeleckých táborov je aj tábor umeleckej agentúry Dell´arte, pod vedením Mgr.art. Mária Rogoňová a Mgr.art. Michaela Kučerková. Dni v tomto tábore sú plné umeleckých činností, deti pomocou hier príjmu divadelné, tanečné základy a popritom sa zabavia vďaka rôznym kolektívnym, športovým, ale aj logickým a tvorivým hrám. Na východnom Slovensku si môžete v meste Košice vybrať tábor OZ dračia stopa. Ten zahŕňa naopak športy rôzneho druhu spojené s kreatívnou činnosťou. V Košiciach si môže vybrať aj tábor Tamari Nagyovej Oros Learning Centre. Kombinácia zábavy a bohatého programu v angličtine zblíži dieťa s cudzím jazykom oveľa lepšie ako v škole. V dennom tábore Hemisféra sa deti nebudú hrať na počítači od nevidím do nevidím. Na Základnej škole Marcelyho v Bratislave to bude práve naopak. Naučia sa ho používať na niečo úplne iné. Strihanie hudby, videa a pomedzi to si zahrajú aj na hudobné nástroje. Všetko, čo ich môže posunúť vpred. Kids Point taktiež ponúka taktiež denný tábor v Bratislave so zaujímavou výučbu angličtiny. Rodičia sa môžu navyše tešiť na záverečnú show, ktorú si deti budú pripravovať počas celého týždňa. Zážitkové tábory s rozprávkovou tematikou sú pre tých najmenších najzaujímavejšie. Detská predstavivosť je obrovská a hry na zbojníkov či víly budú pre nich určite to pravé. V detskom centre Plutvička v Bratislave vám združenie Šašovinky presne takýto denný tábor s názvom Šmoulkoviny ponúka.   Športové tábory sú jedinečné hlavne svojim zameraním na jednotlivé športy, v ktorých sa deti môžu zdokonaliť. Takmer v každom letnom tábore nájdete pohybové aktivity, ktoré by mali byť súčasťou každého dieťaťa. Ak ale v niečom vyniká a chcete ho podporiť v jeho pozitívneho vzťahu k športu, tento rok máte toho na výber mnoho. Deti môžete bližšie spojiť s prírodou v tábore od Medvedica tour, ktorý organizuje Katarína Lehotská. Zraz je vždy v centre Bratislavy, z kade sa konajú výlety do prírody. Cyklistika, horolezectvo, kanoe, turistika a ešte omnoho viac. Pre malé gymnastky či gymnastov odporúčame denný tábor v Malinove pri Bratislave. Malina gymnastické centrum o.z. ukáže deťom ako správne ovládať svoje telo, no taktiež si vyskúšajú antigravity, cvičenie vo vzduchu. Priamo v Bratislave naopak nájdete BENI klub Andrey Čvapkovej. Ten ponúka športy naozaj rôznorodé. Od šermu a sebaobrany až po tanec či tenis.   Ako sa rozhodnúť? Tento rok sú určite v kurze tábory, ktoré spájajú kreativitu s angličtinou alebo umenie so športom. Letné prázdniny trvajú dva mesiace, počas ktorých môže dieťa absolvovať aj dva tábory. Spojenie denného a pobytového tábora počas leta nebude určite pre dieťa priveľa. Naopak, nebude sa nudiť a naučí sa niečomu novému. Najlepšie bude keď spojíte vaše priority s tými detskými. Podľa ich záujmov a vašich preferencií si určite ten najlepší tábor vyberiete.

14.05.20156670
Rozprávkovo dobrodružný tábor plný angličtiny

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Rozprávkovo dobrodružný tábor plný angličtiny

Marek


Hravá forma, svet zábavy, dobrej nálady a špičkoví lektori To je v skratke idea anglického tábora pre deti od šesť do dvanásť rokov, ktorý ponúka Jazyková škola Progres. Denný tábor v prostredí angličtiny je pre mnohé deti aj cesta ako nájsť k jazyku priateľský postoj. Škola hrou stále platí Mgr. Daniela Kočajdová z Jazykovej školy Progres hovorí, že pre deti je prirodzené učiť sa a poznávať, zabávať sa a hrať. Preto všetky tieto ingrediencie zmiešali a vytvorili zážitkový tábor plný angličtiny. Tábor je organizovaný počas piatich dní vždy od ôsmej hodiny ráno do šestnástej hodiny popoludní a trvá od 10.07. do 14.07.2017. Máme mnoho aktivít tematicky rozdelených. Pre deti sú pripravené zážitky v podobe príbehových hier ako Cestovanie po Londýne s Bobom, Kevinom a Stuartom, výlet do prírody práca s mapou, riešenie šifier, orientácia v prírode podľa prírodných úkazov, športové disciplíny a súťaže, lúštenie labyrintov,  ale napríklad aj divadlo, či maškarný ples. Prihlásiť sa je možné online podaním formulára alebo cez email do 30.06.2017 Odnesú si každodennú angličtinu Pri otázke, čo si malé deti z tábora odnesú odpovedá Daniela Kočajdová pohotovo: „Decká sa naučia takú tú dennú angličtinu, ako si niečo vypýtať, poprosiť, základné pravidlá komunikácie a hlavne stratia komunikačnú bariéru.“ Vďaka vyškoleným lektorom sa deti zoznámia so zahraničnými hrami, zvyklosťami a ostávajú aj v písomnej, samozrejme anglickej komunikácii. Simulované situácie každodennosti Keďže ide o denný tábor,, odpadá pre deti stres z nového prostredia, kde by museli ostať. Tábor je organizovaný vo Zvolene a podľa skúseností Daniely Kočajdovej sa netreba báť, že by dieťa tábor odmietalo preto, že sa bude treba učiť. „Hlavnou vyučovacou metódou je učenie sa hrou, prostredníctvom stotožnenia sa s rozprávkovými postavami, na základe čoho vyučovanie prebieha v spontánnych hraných situáciách,“ dodáva Daniela Kočajdová z Jazykovej školy Progres.  

25.05.20177622
Tábor na bicykli? Ideálny pre aktívne deti

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Tábor na bicykli? Ideálny pre aktívne deti

Marek


Šport a leto patria neodmysliteľne k sebe. Poriadne vylietať sa, spoznať kamarátov aj kus prírody, to je cyklotábor, v ktorom deti zažijú svoje prvé skutočné cyklotúry aj adrenalín v bike parku.   Deti sa delia podľa veku Cyklotábor Medvedica je koncipovaný do troch vekových úrovní. Prvá je pre deti od 6 do 10 rokov, druhá úroveň od 8 do 13 rokov a tretia úroveň pre decká od 12 do 16 rokov. Podľa toho sú vyberané aj trasy aj záťažové stupne. „Určite sa netreba báť, že by deti boli preťažené. Trasy vždy volíme individuálne ku kondícii. Pri nižších vekových kategóriách vyberáme blízke trasy v peknom prostredí, najstarší si vyskúšajú aj skutočné cyklotúry v Malých Karpatoch, či bike park,“ hovorí Peter Havran, inštruktor z cyklotábora Medvedica. Bicykel a prilba je nutná výbava Každé dieťa musí do cyklotábora priniesť svoj vlastný bicykel v dobrom stave. To je prirodzene základ rovnako ako prilba. Možné je aj občerstvenie, no počas dňa je zabezpečená desiata, obed aj olovrant. Keďže ide o denný tábor, raňajky a večere po dni strávenom na vzduchu už deti absolvujú doma. Pod dohľadom odborníkov Inštruktori v cyklotábore medvedica sú športovci, ktorí dohliadnu na zdravotný stav detí, ich pohodu aj prípravu. Samozrejmosťou je aj zabezpečenie prípadného ošetrenia. „Na tábore máme v skupinke najviac desať detí, aby bola zabezpečený dozor aj možnosť pristupovať ku každému individuálne,“ hovorí Peter Havran. Deti sa naučia správne bicyklovať Celá koncepcia táboru je do veľkej miery postavená na bicyklovej aktivite doobeda aj poobede. Súčasťou tábora je však aj technická stránka správnej jazdy na bicykli, či už v teréne, na ceste, alebo v bike parku, kde je samozrejme aj možnosť zapožičania bicyklov na trať. Takáto skúsenosť je lákavou lahôdkou, ako skúsiť aj iné spôsoby jazdy na bicykli. 

18.05.20159296
Veľký tábor, pre malých umelcov

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Veľký tábor, pre malých umelcov

Marek


Má vaše dieťa tvorivé a umelecké sklony? Pripravte mu leto, ktoré bude v znamení dobrodružstiev, tanca zábavy a predovšetkým tvorivej nálady. Mladí umelci v akcii V deťoch je vždy prirodzený kus tvorivosti. Často objavujú svoj talent, všetko ich zaujíma a potrebujú zorientovať. Pre deti, ktoré v sebe cítia sklony k tvorbe je pripravený a doslova ušitý na mieru detský umelecký tábor. Pri umelecký táboroch ide v podstate o denné tábory pre deti vo veku od 6 - 12 rokov. Tábor je plný spevu, tanca, divadla, športu, kreslenia, tvorenia a hlavne zábavy. Tábor je zameraný na talent detí, kde sa rozvíja ich fantázia a vytvoria spolu malé dielo, ktoré rodičom predvedú. Tvorivé dni plné dobrej nálady Denný umelecký tábor je prešpikovaný zábavnými aktivitami, pri ktorých deti môžu hravou formou rozvíjať svoj talent. Všetko je postavené na princípe hry. „Na začiatku sa medzi sebou deti zoznámia hrami, hereckými etudami a naladíme sa na prvé kroky v tanci. Rovnako aj ďalšie naše dni sú plné umeleckých činností, deti pomocou hier príjmu divadelné, tanečné základy a popritom sa zabavia vďaka rôznym kolektívnym, športovým, ale aj logickým a tvorivým hrám. Budeme spolu spievať, tancovať, hrať divadelné hry, celé dielo bude tvorené fantáziou vašich detí,“ predstavuje činnosti  umelecká agentúra Dell´arte, ktorá tábor organizuje Tvorivé dielne sú praktickou ukážkou šikovnosti Tábor začína vždy 8:00 a rodičia si deti vyzdvihnú medzi 16:00 -16:30 hodinou. Samozrejme v cene je strava, pitný režim, olovrant, ovocie, nájom priestorov, spotrebný materiál.Medzi obľúbené časti tábora patria tvorivé dielne, kde si deti vytvoria  rekvizity, bábky, scénu. Výsledky tvorivosti deti odprezentujú svojim rodičom.  Deti sa tak stávajú umelcami, ktorí si zaslúžia svoj prvý potlesk nadšenie v ich očiach nepozná hraníc. Po dňoch strávených v umeleckom tábore mnohé z nich v sebe objavia talenty, ktoré rozvíjajú počas celého roka. Základom sú kvalitní vedúci Základom pre výchovu detí sú skúsení lektori a učitelia. Preto v umeleckej agentúre netrávia čas s deťmi animátori brigádnici, ale Mgr.art. Mária Rogoňová a Mgr.art. Michaela Kučerková, a iní vedúci, ktorí vyštudovali na divadelnej fakulte VŠMU bábkoherectvo. Práca s deťmi je pre nich veľmi inšpirujúca a vedia v deťoch prebudiť tvorivosť.   Tábory sa organizujú: Viničné 6.-10.7. 2015 – Základná škola Rovinka 13.-17.7.2015 – Kultúrny Dom 20.-24.7.2015 - KD Miloslavov 27.-31.7.2015 – RC Alžbetka Dúbravka 3.-7.8.2015 – Centrum Rodiny, Bazovského 6 10.-14.8.2015 - Centrum Rodiny, Bazovského 6

18.05.20157735
Letný tábor ako skvelá príprava do školy

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Letný tábor ako skvelá príprava do školy

Marek


Čo sa zdá na prvý pohľad ako protirečenie, spolu skvele funguje. Letný anglický tábor v podaní Oros Learning Centre pripraví deti citlivo na nástup do školy. Zopakuje s nimi angličtinu miesto rodiča, naučí ich nové prvky a zároveň umožní vychutnať si posledné prázdninové dni naplno. Učiť sa cez prázdniny? Ako na to? Jazykový tábor má svoje špecifiká a mnoho detí sa nechce okamžite po opustení lavíc venovať sa vzdelávaniu. Psychológia robí svoje a tak sú letné jazykové tábory Oros Learning Centre nastavené na druhú polovicu júla augusta, keď sú už deti, ako sa povie dostatočne oddýchnuté. „Prioritou je mať deti, ktoré si už dostatočne oddýchli a angličtinu s kamarátmi vnímajú ako zábavu, nie ako učenie. Navyše pre rodičov odpadáva príprava detí do školy. Po prázdninách prídu s oprášenými znalosťami, novými poznatkami, priateľstvami aj motiváciou pokračovať vo výučbe cudzieho jazyka,“ hovorí Tamara Nagyová z Oros Learning Centra. Deti sa učia navzájom Praxou sa ukázalo ako vhodná kombinácia na tábor rozdelenie podľa veku detí, nie podľa ich úrovne znalosti. „Ide o tábor, nie jazykový kurz a v tábore, kde sa snažíme motivovať deti k rozprávaniu a tvorivosti v angličtine sa ukázalo, že mnoho detí sa od skúsenejších automaticky učia a tí s bohatšou slovnou zásobou ju precvičia a motivujú sa k ďalšiemu štúdiu,“ vysvetlila Tamara Nagyová. Všetko hravou formou Žiadne memorovanie gramatiky. Denný tábor je organizovaný počas piatich dní od 9. hodiny ráno do 17 hodiny poobede. V rámci programu sa striedajú chvíle aktívneho učenia s praktickými zručnosťami a pohybom vonku. „Angličtina sa využíva aj počas výletov, napr. ZOO. Deti pripravujú projekty, do ktorých každý deň dopĺňajú novú slovnú zásobu z celého dňa .Tieto projekty  na konci tábora prezentujú. Tvorba projektov je každodennou skupinovou aktivitou na poobedie. Simuluje sa tak skutočné anglické prostredie a deti sa učia podprahovo,“ hovorí Tamara Nagyová. Oddych pre rodičov aj deti Myšlienka tábora je koncipovaná tak, aby deti ešte pred koncom prázdnin zažili skutočného táborového ducha, našli si kamarátov aj sa zabavili. Zároveň je vhodnou alternatívou ako jemne deti pripraviť na učenie a naznačiť, že cudzí jazyk nie je strašiak.  

14.05.20158996
Fotografický tábor môže objaviť nový talent

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Fotografický tábor môže objaviť nový talent

Marek


Fotografovanie ako hobby, relax, alebo profesionálna dráha. Vytvoriť krásnu fotografu je umenie. Možno aj vaše dieťa inklinuje k fotografovaniu a už tieto prázdniny mu môžete splniť jeho fotografický sen. Tábor pre nadšencov fotografie už 12 krát otvára svoje brány. Milovníci fotografie na jednom mieste Táborov pre mladých fotografov sa zúčastňujú deti z celého Slovenska. Ako hovorí organizátor  Marián Valovič z občianskeho združenia ATELIÉR FANTÁZIE, nie je žiadnym prekvapením, ak sa na fotografický tábor prihlásia deti z Rakúska, či Českej republiky. Tábor je určený pre tých, ktorí majú k fotografii blízko a majú od 7 do 17 rokov. S vlastným foťákom to ide lepšie Je vždy dobré, ak príde dieťa na tábor so svojim fotoaparátom. Počas tábora sa naučí fotoaparát ovládať a dokáže ho samostatne používať aj po návrate domov. Pripravené sú však aj profesionálne fotoaparáty. „Máme zrkadlovky s množstvom príslušenstva. Podvodné fotoaparáty, ktoré vlastníme, nám umožňujú poskytnúť deťom zážitok s fotenia pod vodou,“ hovorí Valovič. Každé dieťa si môže vyskúšať prácu s profesionálnou technikou. Čo všetko sa naučí? Nemožno ani tak hovoriť o učení, keďže celý tábor prebieha zábavnou formou. Napriek tomu si každý osvojí základy správnej expozície, práce so svetlom, kompozície, naučí sa fotografovať portréty, prírodu, marko, fotografie v pohybe a podobne. „V tábore sa stretne s profesionálnymi fotografmi, vyskúša si prácu vo fotokomore a mnoho iných foto aktivít, V snahe o  maximálne individuálny prístup sa jeden lektor venuje skupine najviac siedmich detí,“ vysvetľuje Valovič. Súťaže aj motivácia Súčasťou tábora sú, prirodzene, súťaže o najkrajšie fotografie, tematické súťaže a úlohy vo fotografovaní. Deti sa vždy zabavia a výsledkom sú často profesionálne fotografie, ako od skúseného fotografa, Tieto umelecké dielka už tradične prezentujeme na výstave fotografii Fotosalón, ktorá sa koná v Bratislave počas Mesiaca fotografie. Komplexný servis Na pobyte je zabezpečené všetko. Keďže ide o pobytový tábor, je zabezpečené ubytovanie hotelového typu a strava 5x denne. Deti sa tak môže plne venovať svojej záľube. So sebou si treba vziať hlavne dobrú náladu, chuť tvoriť a vzdelávať sa. Pokračovanie aj po tábore Deti z Bratislavy a blízkeho okolia môžu po tábore ďalej rozvíjať svoju záľubu vo Fotoklube ATELIÉRu FANTÁZIE. Nie je však nič stratené ani pre deti zo vzdialenejších miest. „Pravidelne, na mnohých miestach Slovenska, robíme klubové workshopy – Foto campy, kde tematicky chodíme fotiť krajinu, zvieratá, alebo rôzne iné aktuálne témy. Takéto stretnutia robíme po celom Slovensku, kde sa navzájom stretávame a podporujeme deti vo fotení aj po skončení tábora,“ dodáva Marián Valovič.    

13.05.20158429
Tábory ideálne aj pre prvotáborníkov

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Tábory ideálne aj pre prvotáborníkov

Marek


Premýšľate, aký program počas prázdnin vymyslieť pre deti? Jednou z alternatív je pobytový tábor. Prvé odlúčenie od domova však môže byť stresujúce. Preto sa v táboroch Primon zamerali práve na deti, ktoré ešte skúsenosti s táborom nemajú a ponúkli skvelé možnosti táborov s ohľadom na individuálne potreby detí. Rodinný typ táborov To hovorí za všetko. Mgr. Monika Pristachová z Organizácie pre deti a mládež PRIMON vysvetľuje, že v ich táboroch je vždy na jednom turnuse maximálne 60 detí, vďaka čomu sú schopní každému dieťaťu dať individuálny prístup. Tak sa v tábore môžu cítiť príjemne aj deti, ktoré sú na pobytovom tábore prvý raz. Animátorov si vychovali Ďalším veľkým pozitívom, o ktorom hovorí Mgr. Monika Pristachová  sú ich animátori: „Animátorov nehľadáme pred sezónou, nie sú prenajatí. Sú to odchovanci našich táborov, s ktorými spolupracujeme roky. Práve to nám dáva možnosť budovať v tábore priateľskú, rodinnú atmosféru a nadväzovať kamarátstva.“ Vedúci sú zároveň zodpovední a vedia deťom pripraviť tie najobľúbenejšie aktivity. Prostredie zaváži veľa Tábory PRIMON sa odohrávajú v prekrásnom prostredí Kremnice a Podskalia. Už to samotné predpokladá aktivity, ktoré mestské deti na sídliskách zažiť možnosť nemajú. Príkladom sú živé aktivity priamo v prírode, ktoré tábory prinášajú. Zaujímavé je aj ich zameranie. Farki tábor Jedinečný svojho druhu na Slovensku, keďže ide o farský tábor pod záštitou Nitrianskeho biskupstva. Okrem hier, zábavy a bláznovstiev majú deti prítomného kňaza počas celého tábora a samozrejmosťou sú aj modlitby a omše. Hasičský tábor Kto nechcel byť aspoň raz v živote hasičom? Na malé splnenie detského sna tak môžete deti vystrojiť už toto leto. „Je to tábor pre tých, ktorí obdivujú prácu hasičov a chcú si vyskúšať v praxi, čo všetko musia hasiči zvládnuť a s akými nástrahami a úlohami sa stretávajú,“ hovorí Monika Pristachová. Tajný agent Tento tematický tábor prináša  dobrodružstvo a adrenalín. Zábava a bojové umenie. Na tábore dieťa získa skúsenosti s odoberaním odtlačkov, bude pracovať s vysielačkou pri riešení zložitého prípadu. Potichu a maskovaný bude prenasledovať pašerákov. Naučí sa základné techniky bojového umenia, ktoré využívajú agenti po celom svete a mnoho ďalšieho. Zážitkové tábory sú práve to, čo deti z roka na rok viac a viac obľubujú. 

12.05.20157563
Počítačové tábory ponúknu deťom viac ako hry

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Počítačové tábory ponúknu deťom viac ako hry

Marek


Pre všetkých milovníkov počítačov, programovania aj hier existuje počítačový tábor v krásnom prostredí v Závadke nad Hronom, ktoré aj najtuhších počítačových maniakov vytiahne do prírody a zároveň ponúka možnosť naučiť sa o počítačoch viac ako iba používať džoistik. Tábor pre decká z celého Slovenka Počítačový tábor Antre je unikátnym projektom na Slovensku. Aj preto Alena Paľová hovorí, že sa na ňom zídu deti z celého Slovenska, ktoré majú záujem o počítače. Zároveň je cestou, ako môžu rodičia ponúknuť dieťaťu tábor v tom, čo ho najviac baví a pritom sa nemusia obávať, že pri počítači presedí celý deň. Informácie sa striedajú s aktivitou Ideou počítačového tábora Antre je zdravý spôsob života. Nie je postavený na tmavej miestnosti a celodennom udieraní do klávesnice, práve naopak. Deti dostávajú priestor na hry, aj na programovanie, čo sa v pravidelných intervaloch strieda s turistikou, výletmi, aktivitami na čerstvom vzduchu. „Cieľom tábora je, aby deti strávili plnohodnotný týždeň a aj po opustení tábora našli správny pomer medzi prácou na počítači a inými aktivitami,“ vysvetľuje Alena Paľová. Nie je to len o hrách Prirodzene aj hry sú účasťou tábora, no má v sebe aj edukatívny rozmer. „Deti sa naučia pracovať s redakčnými systémami a prednastavenými programami na tvorbu stránok. Pokročilejší vytvárajú vlastné html stránky, spracovávajú videá, upravujú fotografie, naučia sa aj prácam so sieťou a mnoho ďalšieho,“ hovorí o počítačovom tábore Antre Alena Paľová. Skutočne zážitkové tábory Okrem počítačových táborov je v Závadke nad Hronom možné absolvovať aj júlové zážitkové tábory. Príkladmi sú zálesácky, orientovaný na prežitie v prírode, umelecký, kde sa deti učia pracovať s hudbou, textom aj choreografiou, či fotografický, bylinkársky aj dokonca kulinársky. Zážitkové tábory Antre majú vynikajúce ohlasy nielen vďaka témam, ale aj vďaka aktivitám, ktoré decká vtiahnu do deja a dajú im omnoho viac ako bežné záujmové krúžky na jedno poobedie. 

12.05.20156508
Zážitkové leto pre deti – vychytávka roka 2015

Aktivity pre deti:Kam s deťmi počas leta?

Zážitkové leto pre deti – vychytávka roka 2015

Marek


Večná dilema, kam s dieťaťom v lete, je už, našťastie, minulosťou. Naopak, rodičia majú problém zorientovať sa v neprebernej ponuke táborov a tak často blúdia po internete a hľadajú a hľadajú. Ideálnou voľbou sú zážitkové tábory. Deti sa dnes potrebujú nielen zabaviť, ale aj zdravo unaviť, posilniť telo aj ducha a zažiť znova a znova niečo nové. Aké zážitky pre deti sú IN v Bratislava? “U nás v BENI campe zažijú decká za jeden týždeň toľko, čo často nestihnú ani za 1 rok.”, hovorí Andrea Čvapková, zakladateľka občianskeho združenia BENI klub, ktorý už 6 rokov pracuje s deťmi. „KIN-BALL, ŠERM, ŠTVORKOLKY, VODNÝ SKÚTER, AIR SOFT, RAFTING, NERF, INLINE, RUGBY, DODGEBALL, FLORBAL, AQUAROLLER, STAND UP PADDLE, VODNÁ TRAMPOLÍNA, LUKOSTREĽBA -  a je toho omnoho viac.“ dodáva. Keďže počas roka organizuje BENI klub desiatky zážitkových kurzov určených práve deťom, veľmi dobre poznajú ich potreby. „Niekedy je to aj naopak, deti učia nás, čo je IN. Program v táboroch potom vylepšujeme o nové vychytávky. Pracujeme s mladými dynamickými lektormi, trénermi a animátormi, ktorí prinášajú absolútne novinky zo sveta športu, tanca, umenia a animácie. Deti sa k nám vracajú opäť, aby si to všetko prežili znova. Často sa stretávame s reakciou rodičov, že tábor tak plný aktívneho programu ešte nevideli,“ hovorí o skúsenostiach s tábormi Andrea Čvapková z BENI klub, o.z.. Pod dohľadom profíkov Výhodou BENI campu je stály tím športových trénerov, tanečníkov angličtinárov, hudobníkov + vychovávateľ a psychológ, ktorý pracuje v BENI klube počas školského roka a následne aj lete. „Spolupracovníkov si dôkladne vyberáme, testujeme, u nás môžu pracovať len pedagogické talenty. Presne vieme, komu deti zverujeme,“ hovoríAndrea Čvapková z BENI klub, o.z.. Tábor si má vybrať dieťa samo “Každý rok nám v kurzoch rukami prejde okolo 500 detí a verte alebo nie, aj pri tomto množstve sa snažíme vyhovieť ich individuálnym potrebám,“ prekvapuje svojimi slovami Andrea Čvapková z BENI klub, o.z. a dodáva, že dieťa má svoje predstavy, ktoré by sme mali brať do úvahy. Preto je fajn, keď si zameranie tábora vyberie samo. Nemá zmysel ho nútiť do výtvarných aktivít, ak k nim neinklinuje, a ani si nemôžete myslieť, že sa z neho za týždeň stane športovec. “Na prípadné omyly pri výbere programu sme vždy pripravení, ak je to len trochu možné, doprajeme deťom možnosť výberu. Dieťa si časť dňa vyberá samo z táborovej ponuky alebo môže požiadať o presun do iného programu,“ vysvetlila Andrea Čvapková. Čo chcú skutočne zažiť deti v tábore? Pýtal sa ich to vôbec niekto? V BENI klub, o.z.  áno! Odpovedalo im124 detí z bratislavských škôl vo veku 7-15 rokov. Čo by v Tvojom ideálnom tábore nemalo chýbať? sranda…………...... 76% kamoši ………...….. 67% akcia…………...….. 73% atrakcie ..……...….. 68% kúpanie ………...…. 67% oddych/leháro ……. 64% ubytovanie v lese … 59% dobrá strava ………. 45% spoločenské hry ….. 32%   Denný, alebo pobytový, pre koho je vhodný? Niektoré deti nechcú ani za svet opustiť istotu svojej detskej izby. Nenúťme ich, príde na to čas. DENNÉ TÁBORY sú pre ne ideálnym riešením. Deň plný zážitkov, zábavy a pohody, večer doma vo vlastnej posteli! POBYTOVÝ TÁBOR je zasa výbornou možnosťou preveriť schopnosť dieťaťa byť na pár dní bez rodičov. Väčšinou je program v tábore taký pestrý a intenzívny, že si na domov spomenú len výnimočne. Niekoľkodňovému odlúčenie robí s niektorými deťmi divy, z tábora sa vrátia samostatné, akési “vyspelejšie” a sebavedomejšie. Niečo extra pre tínedžerov Teenageri vždy boli a budú niečo extra a preto Andrea Čvapková vysvetľuje, čo pre nich pripravili v BENI klube: „Teenageri potrebujú rýchlu akciu, výzvy, adrenalín, priestor, kde sa môžu predviesť a schuti zasmiať. Radi sa na chvíľu povaľujú len tak na gauči. Najdôležitejšia je pre nich OSOBNOSŤ trénera alebo animátora. U nás si vyskúšajú tie najmodernejšie športy od basebalu a rugby, cez air soft, kin-ball až po akrobatický parkoure. Vidíme ich prirodzený rešpekt pred skutočným adrenalínom na vodných skútroch alebo lanovej dráhe. Prijmú a prekonajú bláznivé výzvy, len aby zostali IN. Naopak, nechajú sa v pohode postriekať šľahačkou, alebo sa bláznia v bazéne s vodnými pištoľami ako malé deti.“ Presne o tom sú letné tábory!  Skvelé zážitky sa dajú načerpať nielen v ďalekej exotike, ale aj na vynikajúcom tábore. 

11.05.20158791

Máte plnú hlavu projektov

okolo vášho domu, záhrady alebo rodiny?

Povedzte nám to a pusťte to z hlavy. Spojíme Vás s najlepšími dodávateľmi.
Hurá, poďme zariaďovať!
Pri rozvoji dieťaťa nepodceňujte žiadnu stránku!

Aktivity pre deti:To najlepšie pre vaše dieťa

Pri rozvoji dieťaťa nepodceňujte žiadnu stránku!

Marek Aktivity pre deti


Večná dilema, kam s dieťaťom v lete, je už, našťastie, minulosťou. Naopak, rodičia majú problém zorientovať sa v neprebernej ponuke táborov a tak často blúdia po internete a hľadajú a hľadajú. Ideálnou voľbou sú zážitkové tábory. Deti sa dnes potrebujú nielen zabaviť, ale aj zdravo unaviť, posilniť telo aj ducha a zažiť znova a znova niečo nové. Aké zážitky pre deti sú IN v Bratislava? “U nás v BENI campe zažijú decká za jeden týždeň toľko, čo často nestihnú ani za 1 rok.”, hovorí Andrea Čvapková, zakladateľka občianskeho združenia BENI klub, ktorý už 6 rokov pracuje s deťmi. „KIN-BALL, ŠERM, ŠTVORKOLKY, VODNÝ SKÚTER, AIR SOFT, RAFTING, NERF, INLINE, RUGBY, DODGEBALL, FLORBAL, AQUAROLLER, STAND UP PADDLE, VODNÁ TRAMPOLÍNA, LUKOSTREĽBA -  a je toho omnoho viac.“ dodáva. Keďže počas roka organizuje BENI klub desiatky zážitkových kurzov určených práve deťom, veľmi dobre poznajú ich potreby. „Niekedy je to aj naopak, deti učia nás, čo je IN. Program v táboroch potom vylepšujeme o nové vychytávky. Pracujeme s mladými dynamickými lektormi, trénermi a animátormi, ktorí prinášajú absolútne novinky zo sveta športu, tanca, umenia a animácie. Deti sa k nám vracajú opäť, aby si to všetko prežili znova. Často sa stretávame s reakciou rodičov, že tábor tak plný aktívneho programu ešte nevideli,“ hovorí o skúsenostiach s tábormi Andrea Čvapková z BENI klub, o.z.. Pod dohľadom profíkov Výhodou BENI campu je stály tím športových trénerov, tanečníkov angličtinárov, hudobníkov + vychovávateľ a psychológ, ktorý pracuje v BENI klube počas školského roka a následne aj lete. „Spolupracovníkov si dôkladne vyberáme, testujeme, u nás môžu pracovať len pedagogické talenty. Presne vieme, komu deti zverujeme,“ hovoríAndrea Čvapková z BENI klub, o.z.. Tábor si má vybrať dieťa samo “Každý rok nám v kurzoch rukami prejde okolo 500 detí a verte alebo nie, aj pri tomto množstve sa snažíme vyhovieť ich individuálnym potrebám,“ prekvapuje svojimi slovami Andrea Čvapková z BENI klub, o.z. a dodáva, že dieťa má svoje predstavy, ktoré by sme mali brať do úvahy. Preto je fajn, keď si zameranie tábora vyberie samo. Nemá zmysel ho nútiť do výtvarných aktivít, ak k nim neinklinuje, a ani si nemôžete myslieť, že sa z neho za týždeň stane športovec. “Na prípadné omyly pri výbere programu sme vždy pripravení, ak je to len trochu možné, doprajeme deťom možnosť výberu. Dieťa si časť dňa vyberá samo z táborovej ponuky alebo môže požiadať o presun do iného programu,“ vysvetlila Andrea Čvapková. Čo chcú skutočne zažiť deti v tábore? Pýtal sa ich to vôbec niekto? V BENI klub, o.z.  áno! Odpovedalo im124 detí z bratislavských škôl vo veku 7-15 rokov. Čo by v Tvojom ideálnom tábore nemalo chýbať? sranda…………...... 76% kamoši ………...….. 67% akcia…………...….. 73% atrakcie ..……...….. 68% kúpanie ………...…. 67% oddych/leháro ……. 64% ubytovanie v lese … 59% dobrá strava ………. 45% spoločenské hry ….. 32%   Denný, alebo pobytový, pre koho je vhodný? Niektoré deti nechcú ani za svet opustiť istotu svojej detskej izby. Nenúťme ich, príde na to čas. DENNÉ TÁBORY sú pre ne ideálnym riešením. Deň plný zážitkov, zábavy a pohody, večer doma vo vlastnej posteli! POBYTOVÝ TÁBOR je zasa výbornou možnosťou preveriť schopnosť dieťaťa byť na pár dní bez rodičov. Väčšinou je program v tábore taký pestrý a intenzívny, že si na domov spomenú len výnimočne. Niekoľkodňovému odlúčenie robí s niektorými deťmi divy, z tábora sa vrátia samostatné, akési “vyspelejšie” a sebavedomejšie. Niečo extra pre tínedžerov Teenageri vždy boli a budú niečo extra a preto Andrea Čvapková vysvetľuje, čo pre nich pripravili v BENI klube: „Teenageri potrebujú rýchlu akciu, výzvy, adrenalín, priestor, kde sa môžu predviesť a schuti zasmiať. Radi sa na chvíľu povaľujú len tak na gauči. Najdôležitejšia je pre nich OSOBNOSŤ trénera alebo animátora. U nás si vyskúšajú tie najmodernejšie športy od basebalu a rugby, cez air soft, kin-ball až po akrobatický parkoure. Vidíme ich prirodzený rešpekt pred skutočným adrenalínom na vodných skútroch alebo lanovej dráhe. Prijmú a prekonajú bláznivé výzvy, len aby zostali IN. Naopak, nechajú sa v pohode postriekať šľahačkou, alebo sa bláznia v bazéne s vodnými pištoľami ako malé deti.“ Presne o tom sú letné tábory!  Skvelé zážitky sa dajú načerpať nielen v ďalekej exotike, ale aj na vynikajúcom tábore. 

24.08.20165108

Pozitívne príklady starostlivosti o deti v predškolskom veku

Aktivity pre deti:Starostlivosť o najmenších

Pozitívne príklady starostlivosti o deti v predškolskom veku

Marek Aktivity pre deti


Večná dilema, kam s dieťaťom v lete, je už, našťastie, minulosťou. Naopak, rodičia majú problém zorientovať sa v neprebernej ponuke táborov a tak často blúdia po internete a hľadajú a hľadajú. Ideálnou voľbou sú zážitkové tábory. Deti sa dnes potrebujú nielen zabaviť, ale aj zdravo unaviť, posilniť telo aj ducha a zažiť znova a znova niečo nové. Aké zážitky pre deti sú IN v Bratislava? “U nás v BENI campe zažijú decká za jeden týždeň toľko, čo často nestihnú ani za 1 rok.”, hovorí Andrea Čvapková, zakladateľka občianskeho združenia BENI klub, ktorý už 6 rokov pracuje s deťmi. „KIN-BALL, ŠERM, ŠTVORKOLKY, VODNÝ SKÚTER, AIR SOFT, RAFTING, NERF, INLINE, RUGBY, DODGEBALL, FLORBAL, AQUAROLLER, STAND UP PADDLE, VODNÁ TRAMPOLÍNA, LUKOSTREĽBA -  a je toho omnoho viac.“ dodáva. Keďže počas roka organizuje BENI klub desiatky zážitkových kurzov určených práve deťom, veľmi dobre poznajú ich potreby. „Niekedy je to aj naopak, deti učia nás, čo je IN. Program v táboroch potom vylepšujeme o nové vychytávky. Pracujeme s mladými dynamickými lektormi, trénermi a animátormi, ktorí prinášajú absolútne novinky zo sveta športu, tanca, umenia a animácie. Deti sa k nám vracajú opäť, aby si to všetko prežili znova. Často sa stretávame s reakciou rodičov, že tábor tak plný aktívneho programu ešte nevideli,“ hovorí o skúsenostiach s tábormi Andrea Čvapková z BENI klub, o.z.. Pod dohľadom profíkov Výhodou BENI campu je stály tím športových trénerov, tanečníkov angličtinárov, hudobníkov + vychovávateľ a psychológ, ktorý pracuje v BENI klube počas školského roka a následne aj lete. „Spolupracovníkov si dôkladne vyberáme, testujeme, u nás môžu pracovať len pedagogické talenty. Presne vieme, komu deti zverujeme,“ hovoríAndrea Čvapková z BENI klub, o.z.. Tábor si má vybrať dieťa samo “Každý rok nám v kurzoch rukami prejde okolo 500 detí a verte alebo nie, aj pri tomto množstve sa snažíme vyhovieť ich individuálnym potrebám,“ prekvapuje svojimi slovami Andrea Čvapková z BENI klub, o.z. a dodáva, že dieťa má svoje predstavy, ktoré by sme mali brať do úvahy. Preto je fajn, keď si zameranie tábora vyberie samo. Nemá zmysel ho nútiť do výtvarných aktivít, ak k nim neinklinuje, a ani si nemôžete myslieť, že sa z neho za týždeň stane športovec. “Na prípadné omyly pri výbere programu sme vždy pripravení, ak je to len trochu možné, doprajeme deťom možnosť výberu. Dieťa si časť dňa vyberá samo z táborovej ponuky alebo môže požiadať o presun do iného programu,“ vysvetlila Andrea Čvapková. Čo chcú skutočne zažiť deti v tábore? Pýtal sa ich to vôbec niekto? V BENI klub, o.z.  áno! Odpovedalo im124 detí z bratislavských škôl vo veku 7-15 rokov. Čo by v Tvojom ideálnom tábore nemalo chýbať? sranda…………...... 76% kamoši ………...….. 67% akcia…………...….. 73% atrakcie ..……...….. 68% kúpanie ………...…. 67% oddych/leháro ……. 64% ubytovanie v lese … 59% dobrá strava ………. 45% spoločenské hry ….. 32%   Denný, alebo pobytový, pre koho je vhodný? Niektoré deti nechcú ani za svet opustiť istotu svojej detskej izby. Nenúťme ich, príde na to čas. DENNÉ TÁBORY sú pre ne ideálnym riešením. Deň plný zážitkov, zábavy a pohody, večer doma vo vlastnej posteli! POBYTOVÝ TÁBOR je zasa výbornou možnosťou preveriť schopnosť dieťaťa byť na pár dní bez rodičov. Väčšinou je program v tábore taký pestrý a intenzívny, že si na domov spomenú len výnimočne. Niekoľkodňovému odlúčenie robí s niektorými deťmi divy, z tábora sa vrátia samostatné, akési “vyspelejšie” a sebavedomejšie. Niečo extra pre tínedžerov Teenageri vždy boli a budú niečo extra a preto Andrea Čvapková vysvetľuje, čo pre nich pripravili v BENI klube: „Teenageri potrebujú rýchlu akciu, výzvy, adrenalín, priestor, kde sa môžu predviesť a schuti zasmiať. Radi sa na chvíľu povaľujú len tak na gauči. Najdôležitejšia je pre nich OSOBNOSŤ trénera alebo animátora. U nás si vyskúšajú tie najmodernejšie športy od basebalu a rugby, cez air soft, kin-ball až po akrobatický parkoure. Vidíme ich prirodzený rešpekt pred skutočným adrenalínom na vodných skútroch alebo lanovej dráhe. Prijmú a prekonajú bláznivé výzvy, len aby zostali IN. Naopak, nechajú sa v pohode postriekať šľahačkou, alebo sa bláznia v bazéne s vodnými pištoľami ako malé deti.“ Presne o tom sú letné tábory!  Skvelé zážitky sa dajú načerpať nielen v ďalekej exotike, ale aj na vynikajúcom tábore. 

30.09.20155591

femasro

1 187

Jazykový kurz v jazykovej škole…

Veľmi odporúčam. Kto chce prelomiť jazykovú bariéru pri komunikácii v…

SARJA - jazyková…
4.8/5 14 hodnotení

Locziova

1 1093

Baby signs I.

Baby sigs I.bol kurz, ktory nam pomohol v komunikacii s dcerou. Uz po 3…

UniCare
4.8/5 10 hodnotení

chanellie

2 227

Opatrovanie

Adika je uzasny clovek s velkym srdcom. Ak uvazujete o opatrovani pre vase…

andrea-aupair
5/5 26 hodnotení

Novinky zariaďovaniaTáto webová stránka používa k zlepšeniu vašej skúsenosti súbory cookies. Ďalším používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Súhlasím